GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2022 18:57   Güncelleme : 18-12-2022 18:57

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Tırnak bakımı göze hoş görünen estetik aynı zamanda sağlıklı tırnaklara sahip olmak için ihmal edilmemelidir. Kişinin kendinin yapması gereken işlemler olmakla birlikte asıl bakımın güzellik salonunda yapılması gerekir. Tırnakların sağlıklı görünmesi için öncelikle manikür yapılması gerekmektedir. Manikür yapılarak tırnak diplerinde bulunan çıkan fazla etler kesilmektedir. Tırnakların şekillendirilmesi ve üzerine oje sürülmesi ile manikür sonuçlandırılır.

Manikür uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Aynı zamanda hijyen de çok önemlidir. Bundan dolayı mutlaka güvenilir ve hijyen kurallarına önem veren bir güzellik salonu tercih edilmelidir. Leman Demir Güzellik salonunda bu konuya çok dikkat edilmektedir. Tırnaklarının bakımlı ve estetik görünmesini isteyen kadınlara özel çözümler sunulmaktadır.

Tırnak Şekilleri

Tırnak bakımının en önemli aşamalarından birisi şekil verme işlemidir. Her kadının bu konuda beğenileri farklıdır. Tırnak şekilleri arasından seçim yapılırken tırnağın uzunluğunun dikkate alınması gerekiyor. İstediği şekil için tırnağının uzunluğu yeterli olmayan kadınların bir ya da iki hafta beklemeleri önerilmektedir. Tırnak yeterli uzunluğa erişmiyorsa jel tırnak, protez tırnak ile de çözümler getirilebilmektedir. Tırnaklara istenen şeklin verilmesinin ardından ise istendiği takdirde kalıcı oje uygulaması yapılarak sürekli oje yenileme sıkıntısı da ortadan kaldırılmaktadır. Kadınların çok beğendikleri ve yaptırmayı tercih ettikleri tırnak şekilleri arasında şunlar yer almaktadır.

  • Stiletto tırnak
  • Oval tırnak
  • Sivri tırnak
  • Gül tırnak
  • Lale tırnak
  • Balerin tırnak
  • Yuvarlak tırnak

 

handehande