GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2022 17:32   Güncelleme : 16-10-2022 17:32

ozkandanismanlik.com

ozkandanismanlik.com

ozkandanismanlik.com

Müşterilerin birçoğu günümüzde herhangi bir ürün ya da hizmet almadan önce müşteri deneyimlerini inceler. Pek çok kişi genellikle müşterilerin memnun kaldığı firma ile iletişime geçer. Bu nedenle müşteri memnuniyeti günümüzde oldukça önemli bir faktördür. ISO 10002 standardı uluslararası anlamda müşteri memnuniyeti belgesi almanın temel bir yoludur.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetiminin Avantajları Nelerdir?

ISO 10002 belgesi bir firmanın müşteri memnuniyeti sağlamasının temel bir gerekliliğidir. Bu belgeye sahip olmak firmanıza şu avantajları sağlayacaktır:

  • Şikayetlerin eğilimlerini ve nedenlerini belirlemek için bir araç elde etmiş olursunuz.
  • Müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek daha fazla talebi karşılamayı sağlarsınız.
  • Müşterilerin isteklerine ve eğilimlerine göre düzenleme fırsatı elde edersiniz.
  • Personeli yeni müşteri hizmetleri yönelimi konusunda eğitmek için fırsat elde edersiniz.
  • Müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmış olursunuz.

Bu avantajları ile ISO 10002 belgesi uluslararası anlamda müşteri potansiyelinizi artırmada önemli bir rol üstlenecektir.

Neden ISO 10002 ISO 9001 ile Birlikte Edinilmelidir?

ISO 9001 ve 10002 standartları uluslararası anlamda kaliteyi ve güveni artırmanın önemli belgeleri arasında yer alır. ISO 9001 kaliteye odaklanırken ISO 10002 müşteri memnuniyeti ve şikayetleri üzerine odaklanır. Kalitenin müşterilere yönelik sunulması nedeniyle bu iki belge oldukça önemlidir.

Bu belge sayesinde şikayetleri ele alma sürecinizi sürekli olarak izleyerek ve iyileştirerek süreci yönetirsiniz. Bu nedenle ilgili alanda yöneliminizi ISO 10002 belgesi ile bulabilirsiniz. Bu belgeyi kolayca edinmek için ise www.ozkandanismanlik.com ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

handehande