GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2022 20:02   Güncelleme : 22-11-2022 18:55

Oto Akü Nedir, Oto Akü Ömrü Ne Kadardır?

Oto Akü Nedir, Oto Akü Ömrü Ne Kadardır?

 

Oto Akü Nedir, Oto Akü Ömrü Ne Kadardır?

Bir enerji depolama aracı olan akü elektrik enerjisini öncelikle kimyasal enerji olarak depolamaktadır. İhtiyaç duyulması durumlarında ise kimyasal enerjiye dönüştürülmüş olan enerjiyi elektrik enerjisi olarak kullanılmasına olanak sunar. Ana amacı araç motorunu çalıştırmak olan oto akü aynı zamanda aydınlatma ve ateşleme işlevlerini de yerine getirmektedir.

Oto akü ömrü ile ilgili ortalama bilgi vermek mümkün olabilmektedir. Akü kullanımları ve ortam sıcaklıkları gibi birçok etkenden dolayı akü ömrü azalabilir ya da artabilir. Binek bir araçta bulunan akünün ortalama 4 illa 5 yıllık bir ömre sahip olduğu söylenebilir. Ticari araç kullanımlarında ise akü ömrü daha az olup 2 illa 4 yıl arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Akü Nereden Alınır?

Belli bir ortalama ömre sahip olan aküler aracın çalışmasında son derece önem taşıyan parçadır. Akü kullanım koşulları akünün ömrüne olumlu ya da olumsuz etki yapmaktadır. Bunun ile beraber akü bitmesi durumlarında ise yolda kalma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Farklı akü markalarının yanı sıra akü çeşitleri de yer alan FG Akü aynı zamanda akü servis desteğini de müşterilerine sunuyor. Kaliteli ve hızlı bir servis desteğinden yararlanırken aynı zamanda uygun fiyat ile akü satın almanın avantajlarını elde etmenize de destek olur. İhtiyacınıza uygun olan akü modellerini inceleyerek satın alma işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

 

handehande