GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2022 09:10   Güncelleme : 12-10-2022 09:10

Hurda Ve Hurdacı

Hurda Ve Hurdacı

Hurda Ve Hurdacı

 

Hurda genel anlamda bakacak olursak kullandıktan sonra oluşan malzeme artığına bir hurda diyebiliriz. Buna örnek olarak plastik, metal, demir, Çelik, alüminyum gibi birçok malzeme söylenebilir.

 

 Hurdacı Kimdir?

 

 Hurdacı hurda olarak adlandırılan malzemeleri toplayarak, onları geri dönüştürmek amacıyla biriktiren kişilere hurdacı denir. Yani, hurdacı atık olarak adlandırılan demir çelik ve benzeri malzemeleri doğada çürümeye terk etmektense onları sahiplerinden, doğadan, inşaat alanlarından veya fabrikalardan toplayarak onları geri dönüşüme vererek ekonomiye kazandıran kişiye de hurdaci denir. Böylece çevre kirliliği azalır, artık maddeler çevrede zararlı oluşumlara sebebiyet vermez. Hurdalarını genellikle inşaat alanlarından, fabrikalardan, sanayi sitelerinden veya konutlardan hurdaci toplayabilir.

 

 Hurdacılık Kötü Bir Meslek midir?

 

 Hayır. Hurdacılık aynı birçok meslek grubunda olduğu gibi iyi bir meslek denilebilir. Toplumumuzda çocukları korkutmak amacıyla hurdacı kötü bir meslek olarak bahsedilse de aslında hurdacılar artık metal, alüminyum demir ve benzeri maddeleri toplayarak çevre kirliliğini azaltmaktadır. Böylece çocuklarımıza daha yaşanılır bir çevre bırakmak için işe yaramaktadırlar.

 

 Hurda Malzemem Var Ne Yapmalıyım?

 

 Hurda malzemeniz varsa bunun için en doğru adres babaogulhurda.com. Bu adrese girerek İstanbul içinde hurda malzemelerinizi değerlendirmek amacıyla bizlere ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz internet sitemizde mevcuttur. 7/24 ulaşabileceğiniz numaralarımız mevcuttur.

 

handehande