MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI İLE HAYALLERİNİZDEKİ GÖRÜNÜME SAHİP OLUN

Çevresel koşullara zaman faktörü de eklendiğinde göğüslerinizde sarkmalar oluşabiliyor. Meme dikleştirme operasyonları, özellikle kilo kaybı yaşayan hastalarda, gebelik ve emzirme dönemlerinden sonra, menopozla beraber kilo verilmesi durumunda memelerde oluşan doku ve hacim küçülmesiyle beraber, memelerdeki sarkıklığın tedavisi amacıyla yapılıyor.

 MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI İLE HAYALLERİNİZDEKİ GÖRÜNÜME SAHİP OLUN
 MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI İLE HAYALLERİNİZDEKİ GÖRÜNÜME SAHİP OLUN Ataturk Haber
Bu içerik 159 kez okundu.

 

 

 

Çevresel koşullara zaman faktörü de eklendiğinde göğüslerinizde sarkmalar oluşabiliyor. Meme dikleştirme operasyonları, özellikle kilo kaybı yaşayan hastalarda, gebelik ve emzirme dönemlerinden sonra, menopozla beraber kilo verilmesi durumunda memelerde oluşan doku ve hacim küçülmesiyle beraber, memelerdeki sarkıklığın tedavisi amacıyla yapılıyor. Özellikle hamilelik dönemindeki süt kanallarındaki hacim artışıyla beraber emzirme döneminde de çok fazla deformasyonun görüldüğünü belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas bu sorunların meme dikleştirme ameliyatıyla çözümlenebileceğini söyledi ve meme dikleştirme operasyonunu bütün yönüyle anlatarak sizlerle paylaştı.

 

 

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Neden Yapılır?

 

Meme dikleştirme ameliyatı (Mastopeksi) memenin büyüklüğünde herhangi bir değişim yapmadan sarkmayı giderecek estetik operasyonun yapılması işlemidir.  Sarkmış ve görüntüsü değişmiş memeler kadınları en çok mutsuz eden durumlardan birisidir. Hamilelik, doğum, emzirme, kilo kaybına uğrama ya da yaş alma nedenleriyle memelerin hacmi zamanla azalabilir. Esnekliğini kaybederek doku kaybına uğrayabilir, dolgun görünümünü ve sıkılığını kaybedebilir. Kadınlar bu durumlarını düzeltmek içim destekli sütyen kullanımına yönelirler, ancak destekli sütyenler meme sarkmasına geçici bir çözüm sağlarlar. Meme dikleştirme sadece operasyonla mümkündür. Krem ya da losyonlarla memelerin dikleşmesi mümkün değildir. Meme sarkmasının büyüklüğüne göre hastanın mutsuz olma durumuda aynı oranda artma eğilimi göstermektedir. Kadınlar göğüsleri ne kadar diri ve formda görünürse kendilerini o kadar çekici ve mutlu hissederler. Memelerin birbirinden farklı olma durumunda da uygulanan meme dikleştirme ameliyatında meme uçlarının ve areola bölgesindeki asimetriler de düzeltilebilir. Hastanın ihtiyacına yönelik meme büyütme estetiğiyle birleştirilerek daha dolgun ve dik göğüslere sahip olunabilir. Tek başına meme dikleştirme ameliyatı memelere hacim kazandırıcı özellikte olmamaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı memelere diri, sık ve genç formunu geri kazandırıcı niteliktedir.

 

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında ve hijyenik ameliyat ortamında yapılır.Genel olarak ameliyatın süresi 3-4 saat sürmektedir. Ancak meme büyütme gibi diğer ameliyatlarla kombine edildiği zaman ameliyatın süresinde değişiklik görülebilir. Yine aynı şekilde hastada yapılması gereken diğer operasyonlarla da birleştirilme durumunda ameliyatın süresi uzayabilir. Meme dikleştirme ameliyatında kesiler meme ucu çevresindeki koyu halkadan, dikey ya da yatay kesi atılarak gerçekleştirilir. Memelere gerginlik kazandırmak için fazla meme derisi çıkarılır. Kesi, areola çevresinden yapıldığında kesi izi koyu renk olan areola çizgisine saklanır ve zaman geçtikçe belli belirsiz görülür. Bu ameliyat hastanın süt vermesine engel değildir ve hissiyat kaybına yol açmaz. Meme dikleştirme gibi meme operasyonlarında komplikasyon oluşma riski diğer ameliyatlara oranla çok daha azdır. Diğer tüm operasyonlarda olduğu gibi kanama ya da skar oluşabilmektedir. Hastanın operasyon öncesinde sigara içmeyi azaltması, kan sulandırıcı ilaçları kullanmaması, antibiyotik kullanmaya başlaması doktor tavsiyeleridir. Bu tavsiyelere uyulduğu takdirde meme dikleştirme ameliyatında oluşabilecek enfeksiyon, kanama gibi komplikasyonları rahatlıkla atlatabilirler.

 

 

 

Meme Dikleştirme Ameliyatında İyileşme Süreci Nasıldır, Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Meme Dikleştirme ameliyatı sonrasında birkaç gün hafif ağrı yaşanabilir. Ameliyatın bitmesiyle özel olarak sargı yapılır. Daha sonra cerrahın önerdiği özel sütyen ile dikleştirilen memelerin formunun korunması sağlanır. İki-üç hafta içinde dikişlerde iyileşme görünür ve yeniden yapılandırılan memelerin formu oturmaya başlar. Bu operasyonda meme dokuları kol altı dokularıyla birleşik bulunduğu için en az 1,5 ay ağır kaldırmaktan kaçınmak gerekir. Hastanın yeniden şekil verilen göğüslerine hassas davranması, göğüslerin fazla harekete, aşınmaya, sürtünmeye maruz bırakılmaması önemlidir. Bunun yanı sıra hastanın uyuma pozisyonunda yüzüstü yatmaması, uzanmaması ve gündelik hareketlerde yükseğe uzanmaması gerekir. İyileşme süreci boyunca hasta sigara içilmemelidir. Doktorun önereceği bütün talimatlara uymak hem hastanın daha çabuk iyileşmesini, hem de memelerin formunun bozulmamasını sağlar. Ameliyatın erken döneminde kesi izleri bellidir ancak 10-12 ay sonunda izlerde belirgin bir azalma olmaktadır. Düzenli sütyen kullanımı ile yapılan memelerin formu uzun süre korunur.

 

Meme Dikleştirme Fiyatları Nelerdir?

 

Yapılacak olan tekniğe, kullanılacak malzemeye göre ve ameliyatın başka operasyonlarla kombine edilmesi durumuna göre meme dikleştirme fiyatlarında değişiklik olabilir. Op.Dr. Leyla Arvas’ın sizler için detaylandıracağı tüm prosedürler ile ilgili bilgi almak ve dik ve sıkı göğüslere kavuşmak için Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu oluşturabilir, Meme Dikleştirme operasyonunu rahatlıkla ve güvenle yaptırabilirsiniz.

 

 

Op.Dr.LeylaArvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@ drleylaarvas

Instagram :@ drleylaarvas

YouTube   : LeylaArvas

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi