Alp Erkin'den "müjde" yorumu

Bizim bilemediğimiz sebeplerle açık deniz petrol arama çabaları maalesef ülkemizde biraz geç başlatılmış ancak Karadeniz Ere-linin 178 km kuzeyinde yer alan Tuna-1 açık deniz arama kuyusu sayesinde, meyvesini vermiştir.

Alp Erkin'den
Alp Erkin'den Ataturk Haber
Bu içerik 1060 kez okundu.

 

Küçük yaşlardan itibaren duyduğumuz “bizde de petrol var ama Batılılar bunu bize buldurtmaz” kompleksini Tuna sayesinde yenmiş oluyoru

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunda emeği olan herkese çok büyük teşekkür borçluyuz.

 

Maden Tetkik Arama’ya ait Sismik-1 Hora gemisi ile yapılan aramalar ve Sayın Hilmi Güler beyin bakanlığı zamanında başlatılan aramalar için de teşekkür etmeliyiz.

 

Şimdi kimisi bilinçli olarak, kimisi de sadece hükümete muhalefet olsun diye bu büyük başarıyı küçük göstermek isteyen çeşitli çevreler ortaya çıkıp olumsuz fikirler beyan edeceklerdir.

 

Unutmayalım, herkesin öve öve bitiremediği Norveç’in tüm zenginliği 1970’li yıllarda keşfedilen dört beş tane doğal gaz ve petrol kuyusuna dayanmaktadır.Norveçin kuzey denizinde sahip olduğu “münhasır ekonomik alan” şu anda Norveç’in  dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almasını sağlamıştır.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu örnek üzerinden, Türkiye’mizin yakın zamanda Libya’nın meşru hükümeti ile birlikte çalışarak ilan etmiş olduğu “münhasır ekonomik alan” ın önemini anlayıp vatanını seven tüm kardeşlerimizin  bu zorlu çabaya destek vermesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

 

Açık deniz aramacılığı zor, zahmetli ve diğer devletlerle ekonomik ve siyasi sürtüşmeyi göze alacak kararlılık gerektirmektedir.Ülkemizin tüm vatandaşlarının refahı için Bu kararlılığı gösteren Devlet büyüklerimize teşekkür ederiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi