Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri Nelerdir?

Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri Nelerdir?

Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri Nelerdir?
Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri Nelerdir? Ataturk Haber
Bu içerik 1234 kez okundu.

 

 

Cinsel ilişki partnerler için büyük önem taşıyan bir faktördür. Birbirlerini tam olarak tanımayan partnerler, cinsel yaşamlarında büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar. Cinsel ilişki özellikle kadınlar için daha zorlu olabilir. Pek çok çift cinsel ilişkiye girememe sebepleri nelerdir? Sorusunun cevabını her gün araştırmaktadırlar. Bu durum yaşam standartlarını oldukça düşürmektedir. Ayrıca, partnerler mutsuz olmaktadır ve öz güven kaybı dahi yaşayabilirler. Bunun bazı sebepleri vardır. Bunları yazıdan öğrenebilirsiniz.

 

 Cinsel İlişkiye Girememe Sebepleri Nelerdir?

 

 Genellikle kadınlarda bu sıkıntı bulunmaktadır. Kadınlar her zaman cinsel ilişkiye girememe sebepleri nelerdir? Merak etmektedirler. Kadınlar için cinsel ilişkiye girememenin sebepleri şu şekilde sıralanabilir;

 

 Toplum baskısı

 

 Vajinismus

 

 Travmalar

 

 Vajinal problemler

 

 Acelecilik

 

 

 Genel sebepler bunlar olmaktadır. Cinsel ilişkiye girememek erkeklere de bağlı olabilir. Toplum genelde kadınlara baskı yaptığından dolayı erkekler çok etkilenmeyebilir. Ancak, erkekler de cinsel ilişki esnasında yanlış davranabilir. Bunlardan en yaygın olanı ise acelecilik olmaktadır. Böylece kadında da bir panik hali hakim olur. Böyle ilişkilerin sonucu hüsran olur ve her iki taraf da mutsuz olur.Sertleşme bozukluğu ya da erken boşalma da cinsel isteksizliğe sebep olan ve ilişikiye girme de zorlanmaya neden olan sebepler arasındadır.Erkekler de cialis tadalafil gibi ürünler bu sorunların çözümü için aktif olarak tavsiye edilen sağlık ürünleridir.

 

 Toplum Baskısı

 

 Maalesef özellikle kadınlar bu duruma çok maruz kalmaktadır. Cinsellik hayatın bir temelidir ve herkesin yaşadığı bir şeydir. Özellikle bekar kadınlar bu durumda çok baskı altındadır. Toplumun fikirleri yüzünden hayatını istediği gibi yaşayamayan kadınlar oldukça fazla. Kendini topluma göre şekillendiren kadınlar, cinsel ilişkiye girerken de sorun yaşarlar. Hatta cinsel ilişkiye giremezler. Eğer cinsel ilişkiye girememe sebepleri nelerdir? Diye soranların içerisinde siz de varsanız, toplum baskısı konusunu aklınızdan çıkarmalısınız.

 

 Vajinismus

 

 Kadınlarda görülen bir problemdir. Oldukça yaygındır. Vajinismus, cinsel birleşme esnasında kadının kendini kasıp, birleşmeye izin vermemesidir. Böylece cinsel ilişki kabusa dönüşür. Bunun sebepleri arasında da yine cinsel ilişkiyi kötü ve acılı bir şeymiş gibi lanse eden insanlar bulunmaktadır. Halbuki, partnerinizle etkili bir iletişim kurduğunuzda ve kendinizi rahat bıraktığınızda hiçbir acı yaşamazsınız. Vajina esnek bir organdır, bunu kabul ederek ilişkiye girmelisiniz.

 

 Travmalar

 

 Bir kadın çocukken tacize uğramışsa, ailesiyle kötü şeyler yaşadıysa ya da yeterli olgunluğa ulaşmadan bir ilişki yaşadıysa bu bir travma yaratabilir. Bunun için ise etkili bir psikolojik süreç gereklidir. Kadınlar için cinsel ilişkiye girememe sebepleri nelerdir? Sorusunun yaygın bir cevabı ise travmalar olmaktadır.

 

 Vajinal Problemler

 

 Vajinal problem olabilir. Bunun için jinekolojik muayene gereklidir. Vajinada aşırı darlık, esnek olmama, vajina yolunun çok kısa olması yani vajinanın olmaması gibi sorunlar olabilir. Bu sorunlar da cinsel ilişkiye girememe sebepleri nelerdir? Sorusuna cevap olabilirler.

 

 Acelecilik

 

 Özellikle erkeklerde görülen bir problemdir. Rahat bir ortam, geniş bir zaman gereklidir. Erkeklerde bir an önce bitirme isteği olabilir fakat çok yanlıştır. Etkili bir ön sevişme ve iki tarafın da kendini hazır hissetmesiyle yapılmalıdır. Hızlı ilişki kadın için çok acı verici olabilir. Erkekler de acelecilik daha sık görülen ve genel olarak kadınların hoşlanmadığı bir durumdur. Erkeklerin acele etmelerinin sebepleri çok çeşitli nedenlere dayanmakla beraber cinsel performans artışı için gerekli gücü bulamadığı durular da erkekler biran önce ilişkiyi bitirip sonlandırmak isteyebilirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
‘Duayen’ gazeteci Nazmi Bilgin zıvanadan çıktı: Şerefsizler! Hainler!..
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti
Mersin Milletvekili Özkan MEİGDER’i ziyaret etti