Hamilelikte Cinsel Yaşam

Hamilelikte Cinsel Yaşam

Hamilelikte Cinsel Yaşam
Hamilelikte Cinsel Yaşam Ataturk Haber
Bu içerik 238 kez okundu.

 

 

Gebelik süresince cinsel ilişki olumsuz etki yapması söz konusu olamaz. Bilakis kadın ve erkeğin birbirine karşı sevgisi, yakınlık hissinin güçlenmesine etki eder. Hamilelikte cinsel yaşam gelişi güzel yaşanmaması gerekir. Çünkü bunun bebeğe zararı da olabilir.

 

 Gebelikte Cinsellik Bebeğe Zarar Verir mi?

 

 Kadınların bazıları hassas oluşu, hamilelikte cinsel yaşam koşulları farklılık gösterebilir mesela düşük tehlikesi ile karşı karşıya kalan hamile bayanlar doktorun tavsiyesi ile ilk 3 ay ilişkiye girilmemesi konusunda uyarıda bulunuyor. Bunu etkileyen birçok sebep vardır. Rahim ve vajinanın hassas oluşu, kadın hastalıkları gibi etkenler düşüğü neden olabilir. Ama bazı kadınlar için de bunun tam tersi meydana gelmektedir. Çünkü bebeğin rahmin ve amnion sıvısının içinde korunurken cinsel ilişki vajinada gerçekleşmektedir.

 

 Hamilelikte Orgazm Bebeğe Zararlı mıdır?

 

 Birçok kadının merak ettiği konulardan en başında yer almaktadır. Çünkü ister istemez kadının orgazm olması durumunda hem bacakların hem de vücudun muhtelif yerlerinde kasılmalar meydana gelmektedir. Ama sağlıklı hamilelik süresinde, kadınların hamilelikte cinsel yaşam koşulları içerisinde orgazm sırasında görülen kasılmalar, bebeğe zarar vermemektedir. Aynı şekilde düşük ya da erken doğuma da sebebiyet vermemektedir. Ama kadının hamilelik durumunda düşük tehlikesi ile karşı karşıya kalması sonucunda, kadın doğum uzmanına başvurması daha sağlıklı olacaktır.Hamilelik dönemin de sıkça rastlanan bir sorun da cinsel isteğin azalmasıdır. Kamagra jel gibi afrodizyak içerikli bitkisel gıda takviyeleri bu konu da kadınlar için çözüm ortağı olmaktadır.

 

 Hamilelikte Cinsel İlişki Düşüğe Sebep Olur mu?

 

 Birçok çiftin hamilelikte cinsel ilişkinin düşer sebep olabileceği ihtimalinden dolayı tedirginlik yaşasalar da, cinsel birliktelik düşüğü sebep olmaz. Hamilelikte erken düşükler bebeğin diğer sağlık problemleri ile alakalı bir durumdan dolayı kaynaklanabilir herhangi bir birliktelikten dolayı söz konusu olamaz.

 

 Hamilelikte Cinsel İlişkinin Sağlığı Nasıl Sağlanır?

 

 Hamile kadınların cinsel ilişki sırasında kendilerine bulaşan enfeksiyonlara maruz kalması hem kendisinin hem bebeği için bir ilişki taşır. Bu yüzden hamilelikte cinsel yaşam açısından prezervatif kullanımının anne adayı ve bebeği için kullanılması daha faydalı olacaktır. Bu yüzden prezervatif kullanımının sadece hamilelikten korunmak için değil, aynı zamanda vajinal enfeksiyonlar, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan, akıntılardan, ve başka vajinal hastalıklardan korunmanın da yoludur. Cinsel istek azlığı gibi şikayetleri olan geblere kamagra jel etkileri bakımından çözüm ortağı olmaktadır.

 

 Hamilelikte Cinsel İlişki Kimlere Yasaktır?

 

 Çiftlerin birbirleriyle olan cinsel ilişkileri özellikle hamile kadınların öncelikli olarak kadın doğum uzmanına danışması gerekir. Çünkü makalemizin yukarı bölümlerinde bahsedildiği gibi doktorun ilk 2-3 ay cinsel ilişkiyi yasaklayabilir. Bu durumu tetikleyen nedenler şunlardır:

 

Erken doğum riski taşıyan anne adaylarında oluşan kasılmalar

 

Düşük yapma ihtimaline karşılık olarak risk barındıran ya da düşük yapanlar

 

Amniyoti kesenin sıvı sızdırması ya da zarlarının yırtılmış olma ihtimali

 

Bilinen bir sebepten ötürü akıntı, krap ya da vajinal kanamaların meydana gelmiş olması

 

Rahim ağzında gebelik sürecince çok erken açılması

 

Hamilelikte ikiz ya da üçüz bekleyenler bu gibi durumlarda hamilelikte cinsel yaşam kriterlerine göre hareket etmesi gerekir.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi