Ankara‘da Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Ankara‘da Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Ankara‘da Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır ?
Ankara‘da Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır ? Ataturk Haber
Bu içerik 610 kez okundu.

 

Yüz, ifadenin en belirgin unsurudur. İnsanın mutlu olduğu, mutsuz olduğu, kızgın olup olmadığı ve bun benzer duyguların tamamı yüze yansır. Hatta öyle ki, yüze yansımaya duygu, dile dökülmüş olsa dahi samimi gelmez. Bu nedenle yüz de, yüzdeki her bir bölgede oldukça önemlidir. Yüzde var olan en önemli bölge ise yanak bölgesidir. Daha dolgun, daha keskin hatlara sahip bir yanak bölgesine sahip olmak ise herkesin hayalidir. İşte ameliyatsız yanak dolgunlaştırma işlemine dair bütün detaylar!

 

Yanak dolgusu nedir?

Yanak dolgu, hacim kaybı bulunan ya da zaten hacimsiz olan yanakların hacim kazanabilmesi sebebi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemin uygulanış nedenleri ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Yanak dolgusunun en genel uygulanış nedeni, yüz hatlarının belirgin olmasının son zamanlarda insanlar arasında yoğun olarak tercih ediliyor olmasıdır. Bu bağlamda daha keskin, karakteristik bir yüz yapısına sahip olmak isteyen kişilerin yanak dolgusunu, özellikle de elmacık kemiği dolgusunu yoğun olarak tercih ettiklerini söylemek mümkündür.
  • Yanak dolgusu Ankara işleminin bu denli rağbet görüyor olmasının bir diğer nedeni, genel yüz uyumudur. Kimilerinin çene yapısı normalde olması gerektiğinden çok daha öndedir. Öne çıkık olan bu çene yapısı, genel görünümün estetik yapısını bozarak “kusurlu” bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Bu bağlamda çene ile genel yüz yapısını dengelemek ve estetik görünümü desteklemek isteyen kişilerin yanak dolgusu yaptırabileceklerini söylemek mümkündür.
  • Yanak dolgusu Ankara üzerine araştırma yapan kişilerin en yaygın nedenlerinden bir diğeri, yüzün simetrik görüntüsünün bozulmuş olmasıdır. Çoğu insan için de durum tam olarak budur. Yani yanaklardan biri, diğerine göre daha büyük ya da daha geniştir. Bu durum da pek istenen bir durum değildir. bu sebeple yüzün simetrik görünümüne geri kavuşması için yanak dolgusu yapılması mümkündür.
  • Burnun yüz içerisindeki oranının dengelenmesi için de yanak dolgusu yaptırmak mümkündür. hacimsiz, hatları belli olman yanaklar, en küçük yapıdaki burnu dahi büyük göstermek için yeterlidir. Oysa burun, yüzdeki en önemli bölgedir. Bu sebeple burnun boyutunun yüz içerisindeki ideal oranına kavuşması için yanak dolgusu yaptırmak mümkündür.

https://www.drestetikankara.com/wp-content/uploads/2020/05/Yanak-Dolgusu.jpg

Yanak dolgusu nasıl yapılır?

Yanak dolgusu işlemi, ameliyatsız olması sebebi ile detayları olmayan bir işlem gibi görünse de, durum pek de öyle değildir. Söz konusu işlemden beklenen verimi almak için dikkat edilmesi gereken detaylar, her işlemde olduğu gibi bu işlemde de vardır. Yanak dolgusu nasıl yapılır ve yapılırken nelere dikkat edilir gibi bilgiler ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Yanak dolgusu yaptırmaya karar veren kişilerin ilk olarak muayene olmaları gereklidir. Muayene aşaması, hangi dolgu maddesinin kullanılacağı, bu maddenin boyutunun ne olacağı ve vücudun hangi bölgesine enjekte edileceği gibi soruların cevap bulduğu aşamadır. Yani işlemin şekillendiği aşamanın muayene aşaması olduğunu söylemek mümkündür.
  • Gerekli planlama ve şekillenme faaliyeti gerçekleştirildikten sonra, işlem görecek bölgeye anestezi kremi sürülür. Bu krem sonrası ise 20 dakika kadar beklenilmesi gerekir. Bu bekleme süresi, kremin etki edebilmesi için gereklidir.
  • 20 dakikalık süre geçtikten sonra dolgu işlemine başlanır. Dolgu işlemi yapılırken belirlenmiş olan plana uygun hareket edilir. Bu esnada hem yan profil hem de yüz şekli ve simetrisi göz önünde bulundurularak işlem yapılır.
  • Gerçekleştirilen işlem 15 ila 30 dakika arası sürer. Bu süre, kişinin ihtiyaç durumuna göre şekillenir.

Detaylı bilgi için www.drestetikankara.com bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi