Kodlama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kodlama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kodlama Nedir ve Ne İşe Yarar?
Kodlama Nedir ve Ne İşe Yarar? Ataturk Haber
Bu içerik 332 kez okundu.

 

Kodlamaları öğrenmeniz web siteleri tasarlamak, kariyer olarak meslek sahibi olmak veya bir teknoloji girişimlerini başlatmaya yaramaktadır. Bu sektörde faaliyet göstermek ve dünyayı şekillendiren imza atmanın yolu kodlamadan geçmektedir. Kodlama yapan kişilerin birçoğunun kullandığı gibi sizlerde bu sektöre girdiğiniz takdirde pastebin ve paste2 platformlarına da yöneleceksinizdir.

1991 senesinde internetin dünya üzerinde kullanılmaya başlandığı günden günümüze kadar teknoloji büyük bir hızla değişmektedir. Günümüzde internet artık hayatlarımızın her alanında bulunmaktadır ve vazgeçilmez bir hal almıştır. İnternetin gelecekteki durumu ne olacak bilmiyoruz, bundan 10 sene sonra tüm kişilerin kendilerine özel bir internet sitesi bile olabilir. Bunların ilk adımı ise kodlamaları öğrenmekten geçmektedir. Kodlamaları öğrenerek kendi işleriniz için, müşterileriniz ya da potansiyel müşterilerinize becerilerinizi pazarlamak veya sergilemek içinde web sitesi tasarımları yapabilirsiniz.

Kariyer değişiklikleri yapmak isterseniz bu sektörde kodlamalar yapabilirsiniz. Bilgisayar programcılığı veya geliştiricilik artık bütün dünyada ve ülkemiz genelinde en popüler mesleklerden birisi olmaktadır. Her sene bilgisayar programcılığına olan talepler artış göstermektedir. Yapılan bir araştırmaya göre 2010-2020 seneleri arasında bilgisayar programcılarının sayısının %30’luk bir oranda büyümesi beklenmektedir. Bu oran dünya üzerinde en çok geçerliliği olan pek çok mesleğe göre daha hızlı bir büyüme oranı olmaktadır.

Bir yazılım ürünü veya web sitesi gibi bir fikriniz var ise start up projeleri başlatmak için kodlama öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde bir mobil uygulama ya da oyun tasarımları yapmak içinde kodlama öğrenmeniz gerekmektedir. Bu alanda yeni yazılımlar üretip satmak, oyunlar ve programlar üretip satmak ya da yeni uygulamalar üretim satmak hedefleriniz arasında olabilir.

Sizlere kodlama öğrenirken ve kendinizi bu alanlarda geliştirirken kodyapıştır sitesi de sizlere yardımcı olacaktır. Bu site sayesinde pek çok işlerinizi kolay bir şekilde halletmenizde mümkün olacaktır. Sizlere yazdığınız kodları internet üzerinden arkadaşlarınızla ya da başka biriyle paylaşma imkanları sunmaktadır. Bu imkanların yanı sıra sizlere pastebin hizmetleri de vermektedirler.  Üstelik sizlere sağladıkları bu imkanlar karşılığında herhangi bir ücret talebinde de bulunmamaktadırlar. Sizlerde kendinizi bu alanda geliştirirken bu sitelerden destek alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi