Maydanoz Tohumu

Maydanoz Tohumu

Maydanoz Tohumu
Maydanoz Tohumu Ataturk Haber
Bu içerik 316 kez okundu.

 

Bir sebze olan maydanoz, yeşillik kategorisi içerisinde yer alan bir bitkidir. A, C ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olan maydanozun kullanımının oldukça eskiye dayandığı tahmin edilmektedir. Ayrıca Eski Yunanlılar tarafından kutsal kabul edildiği ve bu sebeple de oldukça fazla kullanıldığı da söylentiler arasındadır.

Nemli ve sulak alanlarda maydanoz tohumu ve toprağın buluşması ile bu bitkinin üretimi herkes tarafından gerçekleştirilebilir. Bu noktada önemli olan şey alınacak tohumun kaliteli olmasıdır. Alınacak tohumun kaliteli olmaması sonucunda hiçbir bitkinin toprak yüzeyine çıkmaması sonucuyla karşı karşıya kalınabileceği gibi, çok fazla tohumdan az verim alınması sonucuyla da karşı karşıya kalınabilir. Toprak ve tohum kaliteli olduğunda ise evde ufak saksılarda bile bu bitkinin yetiştirilmesi mümkündür.

Maydanoz Tohumu Ekimi Nasıl Yapılır?

Maydanoz tohumu ekimi yapılması için tohumlar bir gün önce çimlendirilmeli, daha sonraki gün ekim için hazırlanmış toprağın yaklaşık 0,5 ve 1 cm derinliğine tohum yerleştirilip üstü kapanmalıdır. Ekim yapılan iki tohum arası ise en az 1-2 santimetre olmalıdır.

Maydanoz Tohumu Ekimi Ne Zaman Yapılır?

Maydanoz tohumu ekimi yapılmayan tek mevsim kıştır. Diğer üç mevsimde ekim yapılabilmektedir. Ekim yapıldıktan 4-6 hafta sonrasında maydanozlar topraktan çıkmaya başlayacaktır. Bitkinin susuz bırakılmaması oldukça önemlidir.

İnsan sağlığı için oldukça faydalı olan maydanozu yetiştirmek istiyorsanız ve hala kaliteli bir tohum bulamadıysanız yapmanız gereken şey Tarım Garaj’ın internet sitesini ziyaret ederek siparişinizi oluşturmaktır. Bu siteye https://www.tarimgaraj.com/marul-maydonoz-ve-diger-yesillik-tohumlari-10  bağlantısından erişim sağlanabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi