Genç Kadın Girişimci Eda Kurt’un Markası Dünya Pazarında!

Genç kadın girşimci Eda Kurt’un kurucu ortakları arasında olduğu temizlikyolda.com markası, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojisi ihraç ediyor.

Genç Kadın Girişimci Eda Kurt’un Markası Dünya  Pazarında!
Genç Kadın Girişimci Eda Kurt’un Markası Dünya  Pazarında! Ataturk Haber
Bu içerik 555 kez okundu.

 

 

Genç kadın girişimci Eda Kurt’un yatırımcı sayısı ile  Türkiye Startup ekosistemi’nde rekor kıran markası temizlikyolda.com, Türkiye’den sonra dünya pazarında da yerini aldı.

 

Genç kadın girşimci Eda Kurt’un kurucu ortakları arasında olduğu temizlikyolda.com markası, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojisi ihraç ediyor.

 

Türkiye’de temizlik sektörünün, Yemeksepeti olmak için yola çıktıklarını dile getiren genç kadın girişimci Eda Kurt, “İlerleyen zamanlarda başta Suudi Arabistan olmak üzere Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail gibi birçok ülkeye SaaS teknolojimizi vermeye başlayarak bir pivot geçirdik. Büyük hizmet ve servis şirketlerinin online hizmet vermesine aracılık ediyoruz, şirket yönetim panelleri gibi konularda yazılımsal olarak destek sağlıyoruz. Yurtdışında öyle başarılı olduk ki basına da yansıyan Suudi Arabistan’lı yatırımcımız dahi oldu” dedi.

Genç kadın girişimci Eda Kurt, Arap Yarımadası’nda yakaladıkları başarı modelini yakında Avrupa’da hayata geçireceklerini kaydederek; Almanya, Hollanda ve Avusturya’nın ise ilk hedefledikleri ülkeler arasında olduğunu belirtti.

Genç Kadın Girişimci Eda Kurt’un Markasının Gelişme Serüveni

 

Temizlikyolda.com markasını, 2013 yılında nişanlısı Hakan Kibar ile büyük bir heyacan içinde kurduklarını dile getiren genç kadın girşimci Eda Kurt, markalarına Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın en bilindik yatırımcılarından 7 yılda toplam 5 farklı turda milyonlarca dolar değerleme ile yatırımlar aldıklarını kaydetti. 

 

Genç kadın girişimci Eda Kurt, bu yatırımcılar arasında Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) ve Evtiko’nun kurucusu Sina Afra, kariyer.net'in eski CEO’su Yusuf Azoz, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve milli basketbolcu Sinan Güler gibi isimlerin bulunduğunu ifade etti.

 

Temizlikyolda markası için katıldıkları Türk Telekom Pilot yarışmasında yaklaşık bin adayın içinden en değerli ilk üç girişim arasına seçildiklerini ve Amerika San Francisco, Silikon Vadi’sine gittiklerini aktaran genç kadın girişimci Eda Kurt, “Silikon Vadisi’nde dünya devleri Facebook, Google, Twitter, Uber, Apple, Spotify, Endeavor, 500 Startup, Wired Dergisi, Udemy gibi birçok şirkete giderek sunumlar yaptık ve yatırım aradık. Amerika’da Temizlikyolda benzeri çok başarılı girişimler olduğu için çok dikkat çektik ve ilk yatırım turumuzu biz San Francisco’dayken, Dr. Joachim Behrendt öncülüğünde 2 milyon TL değerleme ile başarıyla tamamladık.” şeklinde konuştu.

İlk yatırımdan sonra ikinci ve üçüncü yatırımlar birbirini izlediğini söyleyen genç kadın girişimci Eda Kurt, “Toplamda beş farklı başarılı yatırım turu tamamlayarak milyonlarca dolar şirketimize yatırım çektik” dedi.

 

Genç Kadın Girişimci Eda Kurt Kimdir?

 

20 Temmuz 1994 yılında İstanbul Kadıköy’de doğan genç kadın girişimci Eda Kurt, İstanbul Arel Üniversitesi Moda Tasarım bölümü ve Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi mezunudur.

 

YouTube’da 5 milyondan fazla izlenmeye sahip olan Genç Kadın Girişimci Eda Kurt, aralarında Loreal gibi dünya devi şirketler ile yaptığı çalışmaları ile milyonlarca kişiye ulaşıyor. 2013 yılında kurduğu temizlikyolda.com markasının yatırımcı sayısı ile Türkiye Startup ekosisteminde rekorkırmayı başarmıştır.


Genç kadın girişimci Eda Kurt, 2013 yılında Temizlikyolda ile Türk Telekom Pilot ödülünü kazandı. 2014 yılında ise Webrazzi Ödülleri’nde Yılın Girişimi seçildi.
2015 yılında Startup 100’e giren Eda Kurt, 2016 yılında ise 2 defa hem juri hem de halk oylamasında Altın Örümcek ödüllerine layık görüldü.


2019 yılında ise Forbes 50 girişim arasına giren girişimci Eda Kurt, 2020’de ise tekrardan Altın Örümcek ödüllerinde finalistler arasında yer alıyor.

 

  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi