CHP'de 'Yalan salgını' başladı! Utanma duygusu yok oldu

Dünyadaki birçok ülkeyle kıyaslandığında koronavirüsle şu ana kadar başarılı bir mücadele gerçekleştiren Türkiye'de ana muhalefet partisi CHP'yi de 'Yalan salgını' sardı. Genel başkanlarından tutun da İl başkanları ve milletvekillerine kadar herkese bulaşan 'Yalan salgını' CHP'deki utanma duygusunun olmadığını da gözler önüne serdi.

CHP'de 'Yalan salgını' başladı! Utanma duygusu yok oldu
CHP'de 'Yalan salgını' başladı! Utanma duygusu yok oldu Ekren Salim
Bu içerik 674 kez okundu.


Türkiye koronavirüsle amansız bir mücadele içerisindeyken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla başlatılan 'Biz Bize Yeteriz' kampanyası etrafında birlik olunmuş ve yek vücut haline gelinmişken, yine her zaman olduğu gibi CHP tarafı siyasi ve siyaset dışı amaçlar uğruna zor günlerde yalan kampanyalarını 1 saat sonra gerçek ortaya çıkacağını düşünmeden servis etmeye kalktı. Çakma hastaneden ucuz ekmeğe, özel uçaklarla getirilen hastaları Bakan hemşehrisi yapmaktan limon kumpasına kadar türlü skandalları ile gündeme gelen CHP'nin bu yaptıkları zorlu süreç sona erdikten sonra bile unutulmayacak.

SAHRA HASTANESİ YALANI

Muhalefetin son günlerdeki büyük yalanlar silsilesi CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi’nin icraatıyla başladı. Türkiye’de hastanelerin yetersiz olduğunu savunan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’da dev bir hastaneyi hizmete soktuklarını açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da büyük bir heyecana sevk eden icraatın görüntüleri ortaya çıktığında gerçek anlaşıldı. Sözde sahra hastanesinin bölmelere ayrılmış fuar alanından ibaret olduğu görüldü ama muhalif kitle oranın ‘modern bir tesis’ olduğunu savunmaya devam etti.