Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi
Ses İzolasyonu Malzemesi Ataturk Haber
Bu içerik 451 kez okundu.

 

Akustik Ses İzolasyonu Malzemesi çeşitleri nelerdir, hangi ürünlerin kullanılması doğrudur? Sizlere bu konu hakkında bilgilendirmeler paylaşacağız. Ses izolasyonu 2020 ile birlikte yeni yapılan yapılarda zorunlu hale getirildi. İnşaat halindeki binalarda ses yalıtımı yapılması daha kolay olması nedeniyle ses yalıtımı yapılmayan binalarda, yapı denetim firmaları inşaatlara onay vermeyecektir. Bu sayede yeni binalara taşınmanız halinde rahatlıkla ücret ve vakit harcamadan bu konforu elde edebileceksiniz. Eski yapılarda da ses yalıtımı yapabilme imkanınız elbette mümkün fakat kullanacağınız Ses İzolasyonu Malzemesi ve uygulama şekliniz doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Aksi halde kullandığınız yapıştırıcının mukavemeti yüksek olması gerektiği için uygulama sonrası tekrar ürünleri söktüğünüzde ürünlere ve duvarlarınıza zarar verebilirsiniz.

En doğru hammaddelerden üretimini gerçekleştiren ve en doğru bilgilere ulaşabileceğiniz Turkish Acoustic satış ofislerinden veya internet mağazası üzerinden Ses İzolasyonu Malzemesi çeşitlerini edinebilirsiniz. Ses izolasyonu iki çeşide ayrılmaktadır, ses geçişlerine engel olmak ve ses yankı problemlerine engel olmak olarak bölünmektedir. Yankı problemlerine engel olmak adına akustik sağlayıcı ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Akustik sağlayıcı ürünler açık gözenekli ürünlerdir. Duvarlarınızda akustik sünger veya akustik panel gibi ürünleri kullanmanız halinde ortamınızda bulunan ses dalgalarının duvarlarınıza çarpıp geri dönmesine engel olabilirsiniz.

Ses dalgaları kayıt yapılan alanlarda veya yüksek sesli müzik dinlenilen alanlarda duvarların yankı problemlerine karşı engelleyici bir Ses İzolasyonu Malzemesi kullanılmadığı zamanlarda. Ses dalgaları rahatsız edici düzeyde yankılı bir ortam oluşturabilmektedir. Buna engel olmak adına kumaş kaplı akustik panellerin kullanılması veya piramit sünger, yumurta sünger, special sünger, labirent sünger gibi gözeneklere sahip olan akustik süngerlerin kullanılması önerilmektedir. Doğru bir şekilde üretimi gerçekleştirip satışını yapan Turkish Acoustic firmasının geçmişte çalışmış olduğu projeleri web sitesinde yer alan referanslar kısmından inceleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi