Sosyal medyada yayılan köpeklerin kurşuna dizdiği görüntüler pes dedirtti.

Sosyal medyada bir kullanıcının kanıtlarıyla birlikte 3 sokak köpeğinin Bozüyük Beledeyisi tarafından kurşuna dizildiğini iddia etmesi üzerine başlayan tartışma kısa sürede gündeme oturdu.

Sosyal medyada yayılan köpeklerin kurşuna dizdiği görüntüler pes dedirtti.
Sosyal medyada yayılan köpeklerin kurşuna dizdiği görüntüler pes dedirtti. Ekren Salim
Bu içerik 1936 kez okundu.
    İddiaya göre 3 başıboş sokak köpeğinin Bilecik Bozüyük'teki hayvan barınağına konulması için ihbar ediliyor. Olay yerine gelen sokak köpeklerini toplama ekipleri tarafından ormanlık alanda yakalanan köpekler araca konulduktan sonra barınağa götürülüyor. Bozüyük Belediyesinin geçmişte de köpekleri öldürme vukuatı olmasından dolayı hayvanseverler gelen ekipten şüpheleniyor. Ve köpeklerin fotoğraflarını tüm Bozüyük'te dağıtarak hayvanların akıbetini öğrenmeye çalışıyor. Çok geçmeden köpeklerin tüfekle kurşuna dizilmiş halde cansız bedenlerine bir ormanlık alanda ulaşılıyor. Hayvanseverlerin barınağa gidip köpekleri görmek istediklerinde ise çok ilginç bir cevapla karşılaşıyorlar " köpekler içeride ama göremezsiniz ". Hayvanseverlerin köpeklerin öldüğünü söylemeleri üzerine ise görevliler ağız değiştirip köpeklerin başka bir barınakta olduğunu savunuyorlar.  
   Bozüyük'te İlk olmayan hayvan katliamları ilçede büyük tepki çekmiş vaziyette ve hayvanseverler tarafından ulusal medyaya kadar ulaştırıldı. Savcılığa görevliler hakkında suç duyurusunda da bulunan Bozüyüklü Hayvanseverler katliamı  yapanların yanına kar kalmamasını umduklarını belirttiler. Fotoğrafları ve kanıtları sosyal medyada paylaşan bir tanığın yakarışı ve isyanı büyük destek buldu.
Belediyenin ilk vukuatı değil
Bilecik'e bağlı Bozüyük ilçesinde 2009 ve 2011 yıllarında da köpek katliamı olmuştu. 2009 yılında zehirleyip belediyenin çöplüğüne attığı köpekler; çöplükte can çekişirken fotoğraflanmıştı. Yine 2011 yılında belediye tarafından ciddi bir köpek zehirlenmesi olmuş can çekişen köpeklerin arasında sahipli köpeklerin de olduğu gözükmüştü. Yine savcılığa yapılan suç duyurusundan yasalar yetersiz olduğu için takipsizlik kararı çıkmıştı.
 
Bozüyük Bilecik belediyesi köpek kurşuna dizmek hayvan katliamı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi