Son dakika: Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı detaylarını tek tek açıkladı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamada bulundu. Soylu, "Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı detaylarını tek tek açıkladı
Son dakika: Bakan Soylu sokağa çıkma yasağı detaylarını tek tek açıkladı Ekren Salim
Bu içerik 294 kez okundu.


Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Soylu sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamada bulundu. : "Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir."

 

"BİR TELAŞA GEREK YOK"

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili bütün detayların valilere gönderildiğini belirten Soylu, "İşin başından itibaren sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla gerçekleşen bir süreç yönetimi ortadadır. Dört temel meseleyi kaçırmadık. Birincisi kamu düzeni, ikincisi sağlık sisteminin ayakta kalması, üçüncüsü üretimin devam etmesi, dördüncüsü sosyal izolasyon. Akşamüstü sayın cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde hafta sonu itibariyle 30 + Zonguldak'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Vatandaşlara çağrım şudur bir telaşa gerek yok. Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir" ifadelerini kullandı.

 

Soylu, "Sokağa çıkma yasağı, pazardan itibaren devam edecek diye telaş söz konusu olmasın. Pazar saat 24.00 itibarıyla bitecektir. Milletimizin telaşı var bunu da normal karşılıyorum ama bu telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık, kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecekler" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

- Milletimizin telaşı var bunu da normal karşılıyorum ama bu telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık, kendi araçlarıyla ekmek dağıtabilecekler.

Marketlerde veya birtakım fırınlarda oluşturulan bu kalabalığa gerek olmadığını, herkesin sakin olması gerektiğini ifade ediyorum.,

- Bu normal bir sokağa çıkma yasağı değil. Bunlar, bulaştan kurtulmak için ortaya konulan tedbirler.

- Muhabirler dahil olmak üzere canlı yayın araçları dahil olmak üzere medya kuruluşları yayınlarını devam ettirecek.

- Türkiye'de hafta içi yüzde 95 oranıyla sokağa çıkılmıyor. Biz bunu hafta sonuna da taşımak istiyoruz.

- Cumhurbaşkanımız ve Bilim Kurulu'nun bilgileri ve görüşleri dahilinde adımlar atıyoruz.

- Devlet şunu istiyor: Vatandaşımız (acil işi olmayanlar) hafta sonu dışarıya çıkmasın. Pazartesi'den itibaren işlerine devam edebilecekler.

Ayrıntılar geliyor...
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi