Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir?
Vajinismus Nedir? Ataturk Haber
Bu içerik 290 kez okundu.

 

Çiftlerin evlilik hayatlarında cinselliğin çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Sağlıklı bir cinsel yaşantıları bulunmayan çitler birçok farklı sorun yaşayabilmektedir. Cinsel hayatın istenilen gibi olmamasına sebep olan durumlar bulunabilirken vajinismus da bunlardan bir tanesidir. Vajina girişinde bulunan kasların istemsiz olarak kasılması ve bu sebeple de cinsel birleşmenin olmayışı vajinismus olarak isimlendirilmektedir.

Vajinismus olarak isimlendirilen rahatsızlığın birçok farklı sebebi bulunabilir. Eğer çiftler, böyle bir problem yaşadıklarında sorunun kendi kendine çözüleceğini düşünürlerse hata etmiş olurlar. Sorunun müdahale olmadan çözülmesini umarak cinsel birleşmeyi denemeye devam etmek çok daha büyük sorunların olmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple de vajinismus doktoru olarak hizmet veren uzman doktorlarla görüşmek gerekmektedir.

Vajinismus Nedenleri Nelerdir?

Uzman doktorlar tarafından vajinismus tedavisi için gerekli adımlar atılmadan önce hastalığın nedeninin bilinmesi gerekmektedir. Vajinismus tedavisinde standart bir işlem yoktur. Hastalığın nedenine göre tedavi de belirlenmektedir. Vajinismus hastalığının en çok görülen nedenleri;

  • Cinsel taciz ya da istismara tanık olma,
  • Vajinada ortaya çıkan mantar enfeksiyonları,
  • Anskiyete bozuklukları,
  • İlk cinsel ilişki hakkındaki yanlış bilgiler,
  • Stres ya da vulvar vestibülit olarak isimlendirilen cinsel birleşmede ortaya çıkan ağrılar,
  • Aile içi şiddet ya da eşler arası güven kaybı,
  • Cinsel olarak yetersiz kalma hissi şeklinde sıralanabilmektedir.

Vajinismus nedenleri kendi içerisinde fiziksel ve psikolojik olarak ikiye ayrılmaktadır. Fiziksel sebeplerle ortaya çıkan vajinismus hastalığının, psikolojik sebeplerle ortaya çıkan vajinismus hastalığı ile aynı şekilde tedavi edilmesi mümkün olmamaktadır. Çiftlerin bu sorunu yaşama nedenlerine göre tedaviler belirlenir. Vajinismus tedavisi Ankara gibi büyük şehirlerimizde çok kısa sürede çözüme kavuşturulabilmektedir. Özel kliniklerde birkaç haftayı kapsayan tedaviler olumlu sonuçlar vererek çiftlerin yaşadıkları cinsel problemin ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi