Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?
Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır? Ataturk Haber
Bu içerik 281 kez okundu.

 

Uzman jinekologlar tarafından gerçekleştirilen kızlık zarı dikim işlemleri farklı şekillerde yapılabilmektedir. İlk olarak kadınların uzun süreli ya da kısa süreli etkiler gösterecek dikim işlemlerinden hangisi istediğine karar vermesi gerekmektedir. Uzun süreli dikim işlemleri sonrasında kızlık zarı eski haline döndürülmekte ve o şekilde kalmaktadır. Genelde yaşadıkları cinsel ilişki sebebiyle pişmanlık yaşayan ve bu durumu elinden geldiğinde düzeltmek isteyen kişiler tarafından seçilmektedir.

Kısa süreli etkiler gösteren kızlık zarı dikimi ise evlenmek üzere olan ve geçmişte herhangi bir sebepten dolayı kızlık zarı yırtılan kadınların tercih ettiği bir işlem olmaktadır. Birkaç gün sonra kızlık zarı eski haline döneceğinden evlilik tarihlerinden birkaç gün öncesinde gerçekleştirilen işlemlerdir. Kısa süreli dikim işlemlerinde kızlık zarı tam olarak dikilmemektedir. Vajina girişi hafifçe daraltılır ve bu şekilde cinsel ilişki sırasında kan gelmesi sağlanmaktadır.

Uzun Süreli Veya Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Henüz evlilik tarihleri belli olmayan ve partnerleriyle ne zaman cinsel ilişki yaşayacaklarını bilmeyen kadınlar için uzun süreli ya da diğer adıyla kalıcı kızlık zarı dikim işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerde mikrocerrahi ve flep operasyonu adı verilen yöntemler uygulanmaktadır.

Flep yöntemi en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Vajinanın alt duvarından alınan dokular yan duvarlara dikilmektedir. Böylece kızlık zarı tekrardan oluşturulmuş olacaktır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen işlem sonrasında cinsel ilişkide kan gelmesi sağlanmaktadır.

 İkinci bir yöntem de mikrocerrahi yöntemidir. Bu yöntemde kızlık zarının bozulmuş olan parçaları ilk etapta kesilir. Kesilen bu parçalar tekrar bir araya getirilerek zar formu oluşturulur. Oluşturulan zar formu tekrar vajinanın içerisinde yer alan konumuna dikilmektedir. Kızlık zarı dikimi Ankara içerisinde bu yöntem ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi