Oyun Hamuru

Oyun Hamuru

Oyun Hamuru
Oyun Hamuru Ataturk Haber
Bu içerik 554 kez okundu.

 

Yumuşak dokusu ve albenili renkleri ile çocukların hayal dünyasını geliştiren oyun hamuru, onları üretmeye yönlendirir. El kaslarının ve becerilerinin gelişmesinde olumlu etkileri olan hamurlar, duyu organlarını da olumlu yönde etkiler. Geniş bir kitle tarafından tercih edilen hamurların seçiminde titizlik göstermek gerekir. Sağlığa zararlı olmayan ve bakanlık onaylı ürünleri tercih etmek çocuklarınızın sağlığı açısından önemli bir ayrıntıdır.

Yumuşak Kıvamlı Oyun Hamuru

İçinde yoğun kimyasal barındıran hamurlar çocuklarınız için uygun olmaz. Bir diğer husus ise alacağınız oyun hamurunun kıvamı ve ele çok yapışmamasıdır. Kuruma adı için tekrar kutularında muhafaza edilmelidirler. Çocukların yaşına ve zeka düzeyine uygun hamur seçimi yaparak, onların iç dünyalarını dışarıya daha kolay yansımalarına yardımcı olursunuz. Ucuz ve basit malzemeler kullanılarak üretilen hamurlar sağlık açısından risk teşkil eder.

Oyun Hamuru Hangi Yaşlarda Alınmalıdır?

Çocukları 2 yaşından sonra oyun hamuru ile tanıştırmak daha yerinde bir seçimdir. 3 yaş ve üzerindeki çocuklar için üretilen oyun hamuru setleri, onların sosyalleşmesini kolaylaştırmak adına tercih edilebilir. Oyun hamuru seçerken, yanında onları şekillendirecek aletleri de almak, çocukların yaratıcılıklarını üzerinde olumlu etkiler yapar. En güzel oyun hamurları için https://www.hobi24.com/oyun-hamurlari sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi