Gezi'ye bir hatırlatma!

Gezi Parkı terörü odaklı olaylarla ilgili yargılanan Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraatine karar verildi. Türkiye'yi açıkça hedef alarak Gezi Parkı üzerinden terör operasyonuna dahil olan bu isimlerin yaptığı eylemler, ekonomik anlamda Türkiye'yi oldukça zor duruma düşürmüştü. Mahkeme kararının ardından yeniden konuşulmaya başlanan Gezi ihanetinin çarpıcı görüntüler...

Gezi'ye bir hatırlatma!
Gezi'ye bir hatırlatma! Ekren Salim
Bu içerik 199 kez okundu.


28 Mayıs 2013… Türkiye tarihinin en karanlık dönemlerinden birisi patlak verdi. George Soros ve Açık Toplum Vakfı’nın sessiz sessiz devşirdiği provokatörler sahneye çıktı. 27 Mayıs gecesi yerinden sökülen ağaçları gerekçe gösteren bir grup, Taksim Gezi parkında yaklaşık 3 ay sürecek bir kalkışmanın fitilini ateşledi. 

YAKTILAR YIKTILAR

İstanbul’da başlayan gösteriler Türkiye’nin dört bir yanına yayılarak sivil darbe girişimine dönüştü. Gezi Parkı işgal edildi, İstanbul’un kalbi savaş alanına döndü. Taksim’e karargah kuran yabancı basın, dakika dakika yayın yaparak sivil itaatsizliğin büyümesine çanak tuttu. Gezi Parkı işgalcileri günlerce polisle çatıştı, kamu mallarına zarar verdi, yaktı, yıktı. 

10 BİN KİŞİ YARALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü raporlarına göre, bu süre boyunca Gezi Parkı’ndaki eylemlere destek vermek için Bayburt hariç Türkiye’nin tüm kentlerinde protesto gösterileri düzenlendi. Bu gösterilere 4 milyona yakın kişi katıldı.


Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi