Tamamen imha edildi! Rejime darbe! Türkiye'den Rusya'ya son dakika çağrısı

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, rejim güçlerinin İdlib'de Türk askerine yönelik saldırılarının ardından MYK sonrası açıklamalarda bulunuyor. Çelik, "54 hedef imha edildi karşılık verilmeye devam edilecek." diyerek Rusya'nın da rejimin saldırgan tavırlarını kontrol altına alması gerektiğini duyurdu.

Tamamen imha edildi! Rejime darbe! Türkiye'den Rusya'ya son dakika çağrısı
Tamamen imha edildi! Rejime darbe! Türkiye'den Rusya'ya son dakika çağrısı Ekren Salim
Bu içerik 250 kez okundu.


Son dakika haberi: AK Parti MKYK sonrası parti sözcüsü Ömer Çelik, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Çelik'in açıklamalarından satır başları:

Türkiye son derece önemli bir operasyona imza attı. Hem kendi vatandaşlarımız hem de talep eden komşu ülkelerin vatandaşlarını getirdik. Yüksek bir koordinasyonlar vatandaşlarının can emniyetini sağlayacak bir operasyona imza attı.

Sağlık Bakanlığı gereken tedbirleri aldı. 

REJİM SALDIRILARI

Rejim mutabakat uygun davranmamıştır. Türkiye, Astana mutabakatları çerçevesinde garantör ülke olarak üzerine düşeni yapmıştır. Rus tarafına iki defa bilgi verilmiştir. Rusya tarafının 'bize haber verilmedi' bilgisi doğru değildir. 54 rejim hedefi tamamen imha edilerek 70'den fazla rejim unsuru imha edildi. Karşılık verilmeye devam edilecek.  TSK'nın gözlem sahalarının olduğu yerlere rejimin yaklaşması onu TSK'nın gözünde düşman konumuna düşürür. Burada beklentimiz Rusya'nın rejimin bu saldırganlığını kontrol altına almasıdır. Biz bundan sonrasında bu tip bir yaklaşım olursa aynı şekilde cevap verilecektir. Rusya ile önemli çalışmalar yapıldı. Bundan sonra da rejimi bu saldırganlıktan men etmesi için gereken gayreti göstermesini bekliyoruz.

AB DAĞILMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

Türkiye'nin uyarıları dikkate alınmazsa bütün Avrupa'yı daha büyük şekilde etkisi altına alacak bir göç tehlikesinin olduğu konusunda herkese uyarılarımızı yapıyoruz."

Artık reform yapamayan, krizleri fırsata çeviremeyen AB'nin, birliğini koruması konusunda çok büyük güçlükler söz konusudur. Reform yapılamadığı için AB, cazibesini yitirmekte ve dağılma gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalmaktadır.

'YÜZYIL ANLAŞMASI'

Bu plan baştan aşağı işgal planıdır. Türkiye ilk tepki koyan ülke olmuştur. BM Genel Sekreteri açıkça bu karara karşı çıkmıştır. Bizim de söylediğimiz BM kararlarına uyumlu olmalıdır, iki devletli bir çözüm olmalıdır. Arkasından Avrupa Halk Partisi bu planı güçlü bir şekilde reddetmiştir. Arap Birliği'de sağduyulu bir karar alarak reddetmiştir.

Ortadoğu konusunda kafa yoran kim varsa bunun iyi bir şeye gitmediğini ifade eden paylaşımlarda bulunuyor. ABD tarafsızlığını kaybetti. Filistinlilerin iradesini hiçe saydılar.

Yıllar içerisinde Filistin topraklarının nasıl azaldığını görüyoruz. Şimdi yapılan ise bu durumdan daha ileriye giden bir durum oluşturmak. Aklın ve vicdanın asla kabul etmeyeceğini bir tavır sergiliyorlar.

İşgal altındaki yerler tamamen İsrail toprağı sayıyorlar. Filistin Devleti BM kararlarına uygun olarak yaklaşılmalıdır. Filistin topraklarını gasp eden bu durumu meşru görmeyeceğimizi açıkça ifade etmek istiyoruz.

FETÖ

FETÖ, Türkiye'nin kabul ettiği terör örgütlerinden biridir. FETÖ'nün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi milletimizin iradesiyle def edilmiştir. FETÖ ile ilgili olarak devletin bütün organlarından hayatın tüm kılcal damarlarından kesilmesi için mücadele devam edilmektedir. Elinde belge olmaksızın devletin sahip olmadığı birtakım iddialar üzerinden şunu bunu suçlayarak bu mücadele desteklenemez. 

"DEVLETİN YANINDA OLMASINI BEKLERSİNİZ AMA CHP LİDER..."

Askerlerimize karşı bir saldırı olmuştur, beklenen nedir? "Bu saldırının karşısında devletimizin yanındayız gerekli karşılık verilmelidir." denmesini beklersiniz. Ama ne diyor CHP lideri, "yeni ateşkes hattı oluşturulsun". Karşımıza gelen tezleri Türkiye'nin 2. partisinden duyuyoruz. Bu durum acı verici. Türkiye bütün diplomatik yolları denedi, denemeye devam ediyor.

KIZILAY TARTIŞMALARI

Bağışçıyla Kızılay arasında mesele. Çeşitli görüşler ifade edildiğini biliyoruz. Karşılıklı açıklamalar yapıldı. Kızılay ve bağışçıların açıklamalarının üzerine yapacağım bir açıklama yok.

 Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi