Çin acil koduyla arıyordu! Çin'in imdadına Türkiye yetişti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve yüzlerce insanı etkisi altına alan koronavirüs yüzünden Çin'de yüz maskeleri tükendi. Çin maske üretimi yapan fabrikalara çağrı yapsa da üretim miktarları tüketimi karşılayamıyor. Tüm dünyadan acil koduyla maske arayan Çin'in imdadına ise Türkiye yetişti.

Çin acil koduyla arıyordu! Çin'in imdadına Türkiye yetişti
Çin acil koduyla arıyordu! Çin'in imdadına Türkiye yetişti Ekren Salim
Bu içerik 325 kez okundu.


Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Tibet Özerk Bölgesi dışında ülke geneline yayılan 2019-nCoV salgını nedeniyle 132 kişi hayatını kaybetti, virüsten etkilenen sayısı bin 239’nun durumu ağır olmak üzere 5 bin 974’e çıktı.

 

Bununla birlikte virüsten etkilendiği şüpheli olan kişi sayısı 9 bin 239’a yükselirken, virüsten etkilenen kişilerle herhangi bir şekilde temasa geçmesi nedeniyle müşahede altına alınanlar 59 bin 990’a çıktı. Bugüne kadar iyileşerek taburcu edilen enfektelerin sayısı ise 103 oldu.STOKLAR TÜKENDİ ÜRETİM YETMİYOR

Çin'de ortaya çıkan virüs hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün bulaşmasını engellemek için ise maske kullanmak büyük önem taşıyor. Bu yüzden tüm dünyayı korkutan virüs yüzünden dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de maske stokları tükendi. Çin hükümeti üretim için fabrikaları seferberliği çağırsa da üretim adetleri talebi karşılamakta zorlanıyor. 

 

TÜRKİYE ÇİN'İN İMDADINA YETİŞTİ

Üretim kapasitesi yetersiz kalan Çin dünyadan maske aramaya başladı. Çin'in imdadına ise Türk üreticiler yetişti. Çinli tedarikçiler Türk üreticilerden tek seferde 2 milyondan fazla maske siparişi verdi. Türk firmaların üretim kapasitesini de aşan bu talep için fabrikalar aralıksız çalışıyor.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ
Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi