Devasa altın keşfi! Değeri 700 kentilyon dolar

NASA, çılgın bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Üzerinde devasa düzeyde servet barındıran altın ve değerli maden bulunduran asteroidle ilgili harekete geçti. Asteroid üzerindeki kaynak tüm insanlara eşit olarak pay edilirse kişi başına 93 trilyon dolarlık bir miktar düşüyor.

Devasa altın keşfi! Değeri 700 kentilyon dolar
Devasa altın keşfi! Değeri 700 kentilyon dolar Ekren Salim
Bu içerik 205 kez okundu.


Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, uzay madenciliği konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Altın ve değerli metallerle dolu olduğu sanılan göktaşına 2022'de roket fırlatılacak. Uzaydaki servetin değeri ise inanılmaz. "Psyche 16" adlı asteroitteki altın ve değerli metallerin toplam değeri 700 kentilyon dolar.

Asteroid üzerindeki kaynak tüm insanlara eşit olarak pay edilirse kişi başına 93 trilyon dolarlık bir miktar düşüyor.

NASA, metal dünyasına yolculuk görevi kapsamında ilk roketi 2022 yılında fırlatacak. İnsansız uzay aracı 4 yıllık yolculuğun ardından göktaşına ulaşacak. Bundan sonra da iki yıllık inceleme ve haritalandırma işlemlerine geçilecek.

104 ÜLKENİN İMZASIYLA 'UZAY KAYNAKLARI' İŞLETİLEMEZ ANLAŞMASI

1967’de, Washington’da kabul edilen ve 104 ülkenin imzasını taşıyan "Dış Uzay Anlaşması" uyarınca hiçbir özel veya kamu kuruluşu Ay ya da gök cisimlerinin kaynaklarını işletemez.

Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi