Son Dakika Haberi: İran'dan tarihi nükleer anlaşma açıklaması! Resmen duyurdular

Son dakika haberi: ABD'nin Irak'ta düzenlediği hava saldırısı ile İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'yi öldürmesinin akabinde yaşanan kriz gittikçe tırmanıyor. İran hükümeti tarafından yapılan son dakika açıklamasında nükleer anlaşmadaki taahhütlerin hiçbirisine uyulmayacağı duyuruldu...

Son Dakika Haberi: İran'dan tarihi nükleer anlaşma açıklaması! Resmen duyurdular
Son Dakika Haberi: İran'dan tarihi nükleer anlaşma açıklaması! Resmen duyurdular Ekren Salim
Bu içerik 368 kez okundu.


İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin Irak'ta ABD saldırısı sonucu öldürülmesinin ardından yükselen gerilim sürüyor.

İran, bu kapsamda nükleer anlaşmayla sınırlanan uranyum zenginleştirmesine herhangi bir sınır olmadan devam edeceklerini açıkladı. ABD anlaşmadan tek taraflı olarak çekilmişti. 

'ABD'YE KESİNLİKLE ASKERİ KARŞILIK VERİLECEK'

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi öldüren ABD'ye "kesinlikle askeri karşılık vereceklerini" söyledi.

İran devlet medyasına göre Esed rejiminin Güvenlik Konseyi Başkanı Ali Memluk ile bir araya gelen Şemhani, burada yaptığı konuşmada, Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin, "İran’ın karşılığı kesinlikle askeri olacaktır. İran’ın cevabı, sadece askeri karşılıkla da sınırı kalmayacaktır." ifadesini kullandı.

ABD'nin 3 Ocak'ta, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi öldürmesi üzerine, İran yönetimi de Süleymani'nin intikamının alınacağını açıklamıştı.

(Ayrıntılar Geliyor...)

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi