Saadet Partisi'nde 'Libya' çatlağı: İki isim hayır dedi, istifa haberi geldi

TBMM'de görüşülen Libya Tezkeresi, Saadet Partisi'nde çatlağa neden oldu. Saadet Partisi tezkereye 'Evet' diyeceklerini açıklarken, Saadet Partili milletvekili Cihangir İslam, "Oylamaya katılmayacağım" açıklaması yaptı. Yerel seçimlerde partinin Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Kaşıtoğlu ise Saadet Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı.

Saadet Partisi'nde 'Libya' çatlağı: İki isim hayır dedi, istifa haberi geldi
Saadet Partisi'nde 'Libya' çatlağı: İki isim hayır dedi, istifa haberi geldi Ekren Salim
Bu içerik 239 kez okundu.


TBMM'de görüşülen Libya Tezkeresi; AK Parti, MHP ve BBP'nin oylarıyla kabul edildi. CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ise 'Hayır' oyu kullandı. 

Oylamanın ardından partisinin 'hayır' oyu kullanmasına tepki gösteren Muharrem Kaşıtoğlu, Saadet Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı. 

Kararını sosyal medya hesabından duyuran Kaşıtoğlu, "Son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim Libya Tezkeresi'ne 'evet' kararını hayırlara vesile kılsın" ifadelerini kullandı. 

Muharrem Kaşıtoğlu.

Kaşıtoğlu, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Ebedi düşmanları olduğumuz İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve zalim Mısır yönetimini çok rahatsız eden, Türkiye ile Libya arasında imzalanan "Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası" ile "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası ülke menfaatlerimiz açısından son derece önemliyken 31 Mart seçimlerinde Beykoz Belediyesi Bşkan adayı ve halen üyesi olduğum Saadet Partisinin evet oyu kullanacağını açıklamasına rağmen, sonrasında mecliste hayır oyu kullanması anlaşılır gibi değildir. Milli menfaatlerimizi yok sayarak son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim Libya Tezkeresi'ne 'evet' kararını hayırlara vesile kılsın.

Cihangir İslam ve Abdulkadir Karaduman.

BİRİ OY KULLANMADI, DİĞERİ HAYIR DEDİ

Saadet Partisi'nden Libya Tezkeresi'ne destek açıklaması yapılmasına rağmen, partinin bir milletvekili oylamaya katılmadı, diğeri ise 'hayır' oyu kullandı. 

Sosyal medyadan açıklama yapan Saadet Partili milletvekili Cihangir İslam, oylamaya katılmayacağını açıkladı. 

Saadet Partili diğer milletvekili Abdulkadir Karaduman ise, "Libya tezkeresine karşı olduklarını" açıkladı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi