Son dakika: Yerli otomobile hayran kaldılar! Çok konuşulan Tesla detayı...

Son dakika haberi: Türkiye'nin harika bir tören ile tanıtımını yaptığı yerli otomobiller, İngiltere, Avusturya, Yunanistan, İsveç, İsviçre, Hollanda ve Belçika gibi Avrupa devletlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor... Türkiye'nin tanıtımını yaptığı yerli otomobillerle Tesla'ya meydan okuyacağı ve yapılan yorumlarda yerli otomobilin Türkiye’yi ekonomi devi haline getireceği konuşuluyor.

Son dakika: Yerli otomobile hayran kaldılar! Çok konuşulan Tesla detayı...
Son dakika: Yerli otomobile hayran kaldılar! Çok konuşulan Tesla detayı... Ekren Salim
Bu içerik 175 kez okundu.


Türkiye'nin ilk küresel mobilite markası olma amacıyla kurulan Türkiye Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) mühendis ve tasarımcıları tarafından hazırlanan ve 2022 yılında üretimine başlanacak yerli otomobilin dün yapılan tanıtımı, Avrupa basınında geniş yankı buldu. 

 

Yerli otomobil dünya basınında en çok konuşulanlarda yerini alırken, İngiliz basınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tesla’ya meydan okuyacağı ve yapılan yorumlarda yerli otomobilin Türkiye’yi ekonomi devi haline getireceği konuşuluyor. 

Elon Musk'ın tanıtımını yaptığı Tesla 'Model S'in görücüye çıktığı törenden bir görüntü

 

Erdoğan'ın Türkiye'yi ekonomik bir dev haline getirmek için mühendislerin yerli bir otomobil üretmesini istediği vurgulanan haberde, tanıtımla Türkiye'nin ilk yerli otomobilini üretme hayalini gerçekleştirmeye yaklaştığı, araçların 2022'de yollarda olacağı vurgulandı.

Ayrıca ilk ön siparişi veren Erdoğan'ın "60 yıllık bir rüyayı gerçekleştirerek tarihi bir güne tanıklık ediyoruz" ve "Halkımızın bu araca sahip olacağı günü sabırsızlıkla beklediğini biliyorum." ifadeleri paylaşıldı. 

Türkiye'nin tanıtımını yaptığı C-SUV model yerli otomobil

Independent ise "60 yıllık rüya Erdoğan’ın elektrikli arabayı tanıtmasıyla gerçekleşti” dedi. 

AVUSTURYA

Türkiye'nin yerli otomobil adımı, Avusturya'da devlet televizyonu ORF başta olmak üzere ülkenin önde gelen basın kuruluşları tarafından detaylı şekilde haberleştirildi.

Ülkenin en çok satan gazetesi Krone, "Erdoğan, Türkiye'nin yerli otomobil markasını gururla tanıttı" başlığı ile gelişmeleri okuyucularına duyurdu. 

Türkiye'nin tanıtımını yaptığı C-SEDAN model yerli otomobil

Die Presse gazetesinin haberinde de Erdoğan'ın Türkiye'nin ilk yerli elektronik otomobilini tanıttığını ve ilk siparişi verdiği belirtildi. Haberde ayrıca Türkiye'nin otomobil sektöründeki durumu ve "Devrim" tecrübesine de değinildi. 

Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi