Dünya medyası son dakika duyurdu: Libya Türkiye'den resmen talep etti

Son dakika haberi: Libya Hükümeti, resmi olarak Türkiye'den askeri yardım talep etti. Başkan Erdoğan, ''Bizim bu anlaşma ile amacımız Akdeniz'de kimsenin hakkını gasp etmek değildir, hakkımızın gasp edilmesine engel olmaktır. Meclis açılır açılmaz ilk iş tezkereyi Meclis'e sunacağız.'' ifadelerini kullanmıştı. Türkiye'den Libya'nın isteğine ilk cevap geldi.

Dünya medyası son dakika duyurdu: Libya Türkiye'den resmen talep etti
Dünya medyası son dakika duyurdu: Libya Türkiye'den resmen talep etti Ekren Salim
Bu içerik 157 kez okundu.


Son dakika haberi: Libya hükümeti Türkiye'den deniz, kara ve hava askeri desteği talep etti. Libya'nın talebi dünya medyası tarafından 'acil' koduyla duyuruldu.

TÜRKİYE'DEN İLK CEVAP: TÜRKİYE OLARAK DUYARSIZ KALAMAYIZ

Türkiye'nin Libya Özel Temsilcisi ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler'den son dakika açıklaması geldi. İşler, ''Libya'da BM'nin meşru gördüğü Ulusal Mutabakat Hükümetinin Türkiye’den askeri yardım talebine Türkiye olarak duyarsız kalamayız. 361 yıl ortak geçmişimiz olan Libya’nın Meşru hükümetinden gelen davete Türkiye olarak olumlu cevap vereceğiz. Gazi Meclisimizin Libya’ya askeri destek verilmesine ilişkin tezkereye onay vermesiyle kardeş Libya halkının ve meşru hükümetinin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olacağız.'' dedi.BAŞKAN ERDOĞAN DA AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus ziyareti sonrasında Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi