Mersin’de Mezoterapi ile Cildinizdeki Lekeler Artık Sorun Olmaktan Çıksın

Mersin’de Mezoterapi ile Cildinizdeki Lekeler Artık Sorun Olmaktan Çıksın

Mersin’de Mezoterapi ile Cildinizdeki Lekeler Artık Sorun Olmaktan Çıksın
Mersin’de Mezoterapi ile Cildinizdeki Lekeler Artık Sorun Olmaktan Çıksın Ataturk Haber
Bu içerik 783 kez okundu.

 

Ciltte yer alan lekeler, çatlaklar ve yara izleri gibi durumlar hem kadınlar için hem de erkekler için ciddi problem oluşturmaktadır. Bu noktada cildinizin yenilerek bebeksi bir görünüm oluşması için hangi yöntemleri tercih etmeniz gerektiğini merak edebilirsiniz. Mezoterapi Mersin yöntemi Mersin’de ve çevresinde yaşayan kişilerin sahip olmak istedikleri cilde sahip olabilmeleri evresinde yardımcı olmaktadır. Bu yöntem sayesinde artık cildiniz daha canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilecektir.

Mezoterapi Yöntemi Nedir?

Mezoterapi yöntemi ilk olarak 1952 yılında denenmiştir. Dr. Micher Pistor tarafından denenen bu yöntem estetik amaçlı da geliştirilmiş olan tıbbi bir işlemdir. Uygulama 1952 yılından günümüze kadar ciddi şekilde gelişme göstererek gelmiştir ve özellikle bölgesel zayıflamadan anti-aging, cilt yenileme, çatlakların görünümünü azaltma, selülit tedavisi, leke tedavisi, yaza izlerinin giderilmesi ve çeşitli deri rahatsızlıkları gibi birçok alanda uygulanabilmektedir. Mezoterapi Mersin tedavisi sırasında cildin altında yer alan elastin ve kolajen gibi maddeler uyarılır ve o bölgenin kan dolaşımının aktif hale getirilmesi sağlanır.

Mezoterapi yönteminde mineraller, vitaminler, enzimler ve aminoasitler tek başlarına olabildiği gibi bir karışım halinde de mikroenjeksiyon kullanılarak derinin orta tabakasına da uygulanabilmektedir. Bu noktada enjekte edilecek maddelerin seçiminde kişinin cilt analizi yapılır ve kişinin cildinin ihtiyaç duymuş olduğu maddelere göre yerine getirilmektedir. Kişinin tercihleri önemli olduğu gibi cildinin hangi maddeler ihtiyacı olduğu da çok büyük bir önem arz etmektedir.

 

Mezoterapi Yöntemi Hangi Durumlar İçin Uygundur?

Mezoterapi Mersin evresinde kullanılmakta olan yöntemin hangi durumlarda tercih edildiği de merak etmektedir. Mezoterapi yönteminin en sık şekilde tercih edildiği durumlar ise şu şekildedir:

-Güneş lekeleri veya yaşa bağlı olarak oluşmuş olan lekelerin tedavisinde

-Ciltte yaşlanma belirtilerinin oluşması ve sarkıklık durumlarında

-Deride çatlaklık meydana gelmesinde

-Selülit gibi sorunlarda

-Kilo kaybından dolayı sarkmalarda

-Saç tedavisi, saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlarda

-Gözaltında torba veya morluk oluşması gibi durumlarda

-Alerjiler meydana gelmesinde

-Spordan kaynaklı olan yaralanmalarda

-Kronik ağrılar ve akut gibi durumlar meydana gelmesinde

Belirtmiş olduğumuz bu tarz durumlar yaşanması halinde mezoterapi yöntemi kullanılarak sorunlara çözüm oluşturulabilmektedir. Bu problemleri yaşayan kişiler mezoterapi noktasında uzman bir klinik ile görüşerek çözüm bulabilmektedir.

Kimler Mezoterapi Yaptıramaz

Sizlere belirtmiş olduğumuz bu noktalarda mezoterapi ile tedavi yöntemi kullanılabilir. Fakat bazı durumlarda bu yöntemin uygulanılamadığı görülmektedir. Mezoterapi yönteminin uygulanmaması gereken durumlar şu şekildedir:

-Emziren annelerin uygulamaması gerekir.

-Gebelerde veya gebelik şüphesi taşıyanlarda

-Felç geçirmiş olan kişilerde

-Şeker hastalığından kaynaklı insülin kullanan kişilerde

-Kanser hastalarında

-Kanında pıhtılaşma sorunu bulunan kişilerde

-İşlem sırasında kullanılacak olan herhangi bir ilaçtan kaynaklı olarak alerjik reaksiyon geçirme ihtimali olan kişilerde

-Kalp hastalığından dolayı ilaç kullanan kişilerde

Mezoterapinin Yan Etkisi Bulunuyor Mu?

Mezoterapi yaptırma planı olan kişiler bu noktada herhangi bir yan etkinin olup olmadığını da özellikle merak ederler. Mezoterapi yöntemi sırasında kalıcı bir yan etki oluşmamaktadır. Fakat enjeksiyon işleminin yapılmış olduğu alanlarda morarma veya kızarıklık gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Yalnız bu sizde bir problem oluşturmayacaktır. Çünkü kullanılmış olan maddelerin dolaşıma karışma ihtimali bulunmadığı için sadece 1 – 2 gün içerisinde kendiliğinden kızarık ve morarmalar gidecektir. Bunun dışında herhangi bir sorun meydana gelmeyeceği gibi aynı zamanda mezoterapi etkisini en kısa süre içerisinde göstermeye başlayarak hemen sonuç alabilmenizi ve gözle görülür bir değişim oluşmasını sağlayacak cilt tedavi yöntemleri arasında yer alır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi