Şimdi Size Patent Sahibi Olun

Şimdi Size Patent Sahibi Olun

Şimdi Size Patent Sahibi Olun
Şimdi Size Patent Sahibi Olun Ataturk Haber
Bu içerik 216 kez okundu.

Şimdi Size Patent Sahibi Olun

Yeni bir buluş yaptığınızda bu buluşa ait üretme, kullanma ve satış haklarının tamamına belirli bir süre boyunca sahip olmak için patent sahibi olmalısınız. Bu ürünü sizden habersiz kimse üretemez veya satışını gerçekleştiremez. Patent sorgulama sayfasını ziyaret ederek, icadınız ile ilgili daha önce benzer veya aynı bir tescil işlememi olup olmadığını görebilirsiniz.

Patent işlemlerinizi tamamlamanın ardından ürününüzü satışa bir marka altında çıkarmanızda fayda olacaktır. Marka tescil sorgulama sayfasından sektörel veya sınıf bazlı olarak bir marka başvuru yapabilirsiniz.

Marka sorgulama nedir ? Marka; bir işletmenin sahip olduğu mal veya hizmetleri, başka bir işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kendine özgü nitelikte olan adlar, sözcükler, sayılar, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Marka olabilmek için ayırt edici özelliğe sahip olmak önemlidir.

Markanın Tanıtım Süreci

Yeni bir marka olarak sektörde söz sahibi olabilmek adına rakiplerinizden daha farklı yöntemleri tercih etmelisiniz. Farklı tanıtım ve kapmayaları ile ürünlerinizi tercih edilmesini sağlayabilirsiniz. Yüksek kalite ve rakiplerinize nazaran daha uygun fiyat ile satış yapmalısınız. Kaliteli bir marka olduğunuzun algısını sadece iyi ürün ve hizmet ile değil. Markanızın ismi, logosunu ürünün ambalajlanması ve sunumuyla da bunu bir bütün olarak sunmalısınız.

Bundan sonraki aşamada yeni ürün veya hizmetlerinizi bu marka altında satışa çıkartarak ürününüzün daha hızlı satılmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir cep telefon firmasını düşünebilirsiniz. Yeni çıkartılan ürünlerin şekli ve tasarımları her zaman farklı olabilir ama hep aynı marka adı altında satışa sunulmaktadır. Bu markaya olan güven ile satışların çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Güven duyulan bir marka olmaya özen göstermelisiniz.

https://www.markatescilisorgulama.com.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi