Adalet Bakanı Gül: Yaşlı, hamile ve çocuklar cezalarını evde çekebilir

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: "‘Lekelenmeme Hakkı’ kapsamında 249 bin 84 ihbar dosya açılmış, 146 bin 382 soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir” dedi.

Adalet Bakanı Gül: Yaşlı, hamile ve çocuklar cezalarını evde çekebilir
Adalet Bakanı Gül: Yaşlı, hamile ve çocuklar cezalarını evde çekebilir Ekren Salim
Bu içerik 364 kez okundu.


AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanan komisyonda, Adalet Bakanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu bütçeleri ele alınıyor.

"YAŞLI, HAMİLE VE ÇOCUKLARIN CEZALARINI EVDE ÇEKMELERİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILMAKTA"

Bakan Gül'ün açıklamaları şöyle;

Yapacağımız düzenlemelerle, genel infaz usullerinin yanında yeni uygulama modellerinin geliştirilmesi ve güncel teknolojilerin sisteme entegrasyonu sağlanmış olacaktır. Bu kapsamda şiddet içermeyen bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarının elektronik izleme merkezi aracılığıyla evde infazına imkân tanıyan düzenlemeler de çalışmalarımız arasında bulunmaktadır.

Hükümlü ve tutukluların yakınları ile görüntülü görüşmesi, elektronik dilekçe arzı gibi yeni uygulama modelleri üzerinde de çalışmalarımız devam etmektedir.

KADINA ŞİDDET İÇİN TEDBİR ALMAK KARARLILIĞINDAYIZ

(Kadına şiddet) Bu fiilleri engelleyecek ve faillerin gerekli cezaları almalarını sağlayacak tedbirleri almak kararlılığındayız.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi