Şeref Malkoç, iki dev kongrenin detaylarını Haber7'ye anlattı!

Kamu Denetçiliği Kurumu, 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı ve İslam Ülkeleri Teşkilatı Ombudsmanlarının Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç iki dev kongreyi ve kurumun hizmetlerini Haber7’ye anlattı.

Şeref Malkoç, iki dev kongrenin detaylarını Haber7'ye anlattı!
Şeref Malkoç, iki dev kongrenin detaylarını Haber7'ye anlattı! Ekren Salim
Bu içerik 162 kez okundu.


Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Haber7 Gündem Masası’nın konuğu oldu.

Haber7 Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve Yayın Koordinatörü Tarık Dağlı’ya konuşan Malkoç, 17-18 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanın da katılımıyla 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’nı yapacaklarını iletti. Türkiye’nin birçok farklı alanda gelişim gösterdiğini belirten Malkoç “Aslan yavrusu büyüdü, artık aslan oldu. 21. yüzyılda çok önemli işlere imza atacak. Biz de Kamu Denetçiliği Kurumu olarak bu atılımda üzerimize düşeni yapacağız” dedi. 

18-19 Kasım tarihleri arasında 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’nı düzenleniyorsunuz. Bir kez daha çok önemli bir çalışmaya imza atıyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın da teşrif edeceği, uluslararası bir konferans hazırlığı var. Ne gibi çalışmalarınız var?

İstanbul malum, dünyanın merkezi. 3 medeniyete başkentlik yapmış olan bir şehir. Dünyanın neresine giderseniz gidin, İstanbul deyince hayret ve hayranlık ifade ediliyor. Dolayısıyla İstanbul’da böyle bir toplantı yapmak bizim için de gurur verici.

 

Dünyadaki ombudsmanlıkları davet ettik. 60 ülkeden, ombudsmanlar veya insan hakları savunucuları geliyor. 60 ülkenin katılımı olağanüstü tabii. Fevkalade güzel. Açılışını sayın Cumhurbaşkanımız yapacak. 18 Kasım 2019 saat 11’de Dolmabahçe Sarayı’nda toplantımızın açılışı yapılacak. Ardından, yine değişik mekanlarda bu toplantı devam edecek.

Tabii yine bu süre zarfında Asya Ombudsmanlar Birliğinin kongresini yapacağız. İslam ülkeleri teşkilatlarının ombudsmanlarının kongresini de yine İstanbul’da yapacağız. Türkiye için, özellikle Kamu Denetçiliği Kurumu için yaptığımız çalışmaları anlatmak açısından ve Türkiye’nin çevresinde ve dünyada yapmak istediklerini ve yaptıklarını anlatmak için iyi bir platform olacak.

Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi