Son dakika: Erdoğan: Gözdağı vermeye kalkarsanız bir anda bitiririz!

Son dakika haberi... Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetleri ile ilgili AB üyesi ülkelerin Türkiye’ye yaptırım uygulanması konusunda anlaşmaya varılmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevap geldi. Erdoğan, "Ey AB, Türkiye sizin bugüne kadar tanıdığınız bir ülke değil. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir Türkiye’ye karşı takındığınız tavrı iyi bilin" ifadelerini kullandı.

Son dakika: Erdoğan: Gözdağı vermeye kalkarsanız bir anda bitiririz!
Son dakika: Erdoğan: Gözdağı vermeye kalkarsanız bir anda bitiririz! Ekren Salim
Bu içerik 61 kez okundu.


Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; 

 

'GARANTÖR ÜLKE OLARAK HAKLARIMIZ VAR'

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü gayet güzel açıklamalarını yaptı. AB bir şeyi unutuyor. Siyasette hala çok yeni görev yapanlar. Biz Kıbrıs’ta garantör ülkeyiz, Yunanistan da İngiltere de.. Garantör ülke olarak haklarımız var. Sularda bizim bazı haklarımız var. 

'59'DAN BERİ YAPTIRIM UYGULUYORSUNUZ'

Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklar. Uluslararası hukukun herhangi bir hak vermediği ülkeler buralarda çalışma hakkını görüyor, Türkiye’ye gelince ‘yok yaptırım uygulayacağız’ diyorlar Siz bize 59’dan beri yaptırım uyguluyorsunuz. 

'BU MÜZAKERELER BİR ANDA DA BİTEBİLİR'

Ey AB, Türkiye sizin bugüne kadar tanıdığınız bir ülke değil. Sizinle müzakere masasında olan bir ülke bu da bizi bağlamaz. Bu müzakereler bir anda da bitebilir. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir Türkiye’ye karşı takındığınız tavrı iyi bilin.

'BİZ BUNLARI PEK TAKMAYIZ'

Bunları hafife alıyor olabilirsiniz, bu kapılar açılır bu DEAŞ’lılar da size gönderilir, gönderiliyor bundan sonra siz de başınızın çaresine bakın. Gözdağı vermeye kalkmayın, biz bunları pek takmayız. 
'NATO' ELEŞTİRİSİ

NATO paktı içerisinde yer alan ülkeler olarak NATO’nun buraya şu ana kadar eğilmediği süreci gözden geçirmesi lazım, artık eğilmesi lazım 3-4 Aralık’taki İngiltere’deki liderler zirvesi çok önemsiyorum, orada bunu tepeden tırnağa gündeme getireceğiz.

NATO kendi müttefiklerine her zaman bu şekilde bakıyorsa, yalnız bırakıyorsa herhalde bunun izahı mümkün değildir.

Böyle bir saldırı karşısında Türkiye’yi yalnız bırakacaksınız, hepsini Londra’da dile getireceğiz.

DEAŞ’lı Sınırda kalmış kalmamış o bizi pek ilgilendirmiyor. Bunların başka planları da olabilir onları da yeri geldiğinde uygulamaya koyarız.Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi