Operasyon devam ederken Fransa'dan YPG'ye dikkat çeken PKK çağrısı

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, terör örgütü YPG'ye akıl vererek, "PKK ile anılmak istemiyorsanız PKK terörünü kınayın" dedi.

Operasyon devam ederken Fransa'dan YPG'ye dikkat çeken PKK çağrısı
Operasyon devam ederken Fransa'dan YPG'ye dikkat çeken PKK çağrısı Ekren Salim
Bu içerik 70 kez okundu.


Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na karşı diplomasi izleyen Fransa'dan yeni bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, Iraklı yetkililerle görüşmek üzere Bağdat'a doğru yola çıkmadan önce BFM TV'ye konuştu.

TÜRKİYE'YE SUÇLAMA

Suriye'deki durumun son derece ciddi bir noktaya geldiğini ve DAEŞ'in yeniden canlanması riskinin büyüdüğünü belirten Le Drian, "Türkiye'nin saldırısının ardından durum çok ciddi bir noktaya ulaştı. Her zaman DAEŞ'in yenildiğini düşündük. Ama bu doğru değil. Güvenliğimiz söz konusu. Bu saldırı DAEŞ için açık kapı demek. Her zaman fırsat olduğunda savaşmaya hazırlar" dedi.

YPG'YE AKIL VERDİ: PKK TERÖRÜNÜ KINAYIN

Fransız isim terör örgütü PKK/YPG'ye de akıl verdi. YPG'ye "PKK ile anılmak istemiyorsanız aranıza mesafe koyun" diye seslenen Le Drian, "YPG'nin PKK'dan otonom (özerk, ayrı) olduğunu ve PKK terörünü kınadığını da açıklıkla söylemesi gerekir" ifadelerini kullandı.

İSTEMEDEN İTİRAF ETTİ

Fransız bakan bu çağrısıyla, Avrupa'nın "YPG, PKK ile bir değildir. Onlar DAEŞ'e karşı mücadele eden Kürt savaşçılardır" tezinin nasıl yalan olduğunu ve YPG'nin PKK'nın bir kolu olduğunu itiraf etmiş oldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi