İngiliz vekilden skandal Türkiye yalanı! Ölü dediği çocuk...

İngiltere'de İşçi Partisi üyesi parlamenter David Lammy, yalan olduğu ortaya çıkan bir videoyu paylaşarak YPG/PKK'lı teröristlerin Türkiye karşıtı kara propagandasına alet oldu. Lammy'nin paylaştığı videoda 'ölü' denilen çocuğun ölü olmadığı, videonun düzmece olduğu anlaşıldı. Ancak Lammy buna rağmen videoyu kaldırmadı.

İngiliz vekilden skandal Türkiye yalanı! Ölü dediği çocuk...
İngiliz vekilden skandal Türkiye yalanı! Ölü dediği çocuk... Ekren Salim
Bu içerik 46 kez okundu.


İngiliz vekil Lammy, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak "(ABD Başkanı Donald) Trump'ın Türkiye'ye Suriye'nin kuzeydoğusundaki Kürt müttefiklerine saldırmak için verdiği serbest geçiş kararının insani boyutu. Yürek parçalayıcı." diye yazdı.

 

"ÖLÜ KIZIMI TAŞIDIM VE KAÇTIM" DEDİ AMA...

Türkiye'nin bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na zarar vermek için üretilen videoda, bir kadının kucağında ölü olduğunu öne sürdüğü bir çocuğu tuttuğu görülürken, söz konusu kadının "Ölü kızımı taşıdım ve kaçtım." dediği duyuluyor.

 

"ÖLÜ" DEDİĞİ ÇOCUK KAFASINI VE GÖZÜNÜ OYNATIYOR

Ancak videonun 38. saniyesinde öldüğü öne sürülen çocuğun kafasını oynattığı ve gözünü kırptığı görülüyor.

VİDEOYU YÜKLEYEN HESAP ÇOCUĞUN ÖLÜ OLMADIĞINI KABUL ETTİ

Videoyu dolaşıma sokan hesabın daha sonra çocuğun ölü olmadığını kabul etmesine rağmen görüntüyü paylaşan Lammy'e çok sayıda tepki geldi.

İNGİLİZ TAKİPÇİLERİ BİLE TEPKİ GÖSTERDİ

Aralarında İngilizlerin de olduğu sosyal medya kullanıcıları, çocuğun gözünü kırpmasına dikkati çekerek videonun yalan olduğunu yazdı.

ÇOCUĞU İLAÇLA MI UYUŞTURDULAR?

Ayrıca terör örgütünün Barış Pınarı Harekatı'na zarar vermek için ürettiği diğer yalan videoları da delilleriyle ortaya koyan kullanıcılar, başka bir videoda canlı olduğu görülen çocuğun görüntünün çekilebilmek için ilaçla uyuşturulmuş olabileceği yorumunda bulundu.

Kullanıcılar, parlamenterden daha sorumlu hareket etmesini de istedi.Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi