ÖNDER Başkanı Kamber Çal: Cumhurbaşkanımızı mutlu ediyor!

ÖNDER İmam Hatipler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli’ye konuştu.

ÖNDER Başkanı Kamber Çal: Cumhurbaşkanımızı mutlu ediyor!
ÖNDER Başkanı Kamber Çal: Cumhurbaşkanımızı mutlu ediyor! Ekren Salim
Bu içerik 215 kez okundu.


ÖNDER İmam Hatipler Derneği’nin çalışmaları ile ilgili önemli bilgiler veren Çal, geçmişteki gibi bilinçli imam hatipliler yetişmiyor eleştirilerine cevap verdi. İmam Hatiplilere önyargıyla yaklaşıldığını savunan Çal, “Sadece duruşumuzla ve başarılarımızla anılmak istiyoruz” dedi.

 

İşte Kamber Çal’ın Haber7’ye yaptığı çarpıcı açıklamalar:

16. İMAM HATİPLİLER KURULTAYI İLE MOTİVASYON TAZELEDİK

 

16’ıncı İmam Hatipler Kurultayını bu yıl Malatya’da Sayın Cumhurbaşkanımızın da katılımlarıyla gerçekleştirdiniz. Kurultayın bu yılki temasını ‘ehliyet ve liyakat’ olarak belirlediniz. Kurultayı değerlendirebilir misiniz? Bu temanın seçilmesinin özel sebebi var mı?

Bu yıl 16’ncı kurultayımızı düzenledik. Kurultaydaki hedefimiz bütün Türkiye’deki imam hatiplere yönelik kurulmuş sivil toplum örgütleri ve dernekleri bir araya getirmekti. Bir diğer hedefimiz ise, imam hatiplere yönelik çalışma yapan örgütlerimizin motivasyonunu sağlamaktı. Çünkü biz, ÖNDER camiası olarak, sivil toplum örgütlerinin eğitimdeki yerinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu manada, sayısı 500’e yaklaşmış olan sivil toplum örgütleri ve derneklerimizin birbirleriyle etkileşim ve iletişim halinde olmalarını ve bu süreçte yaptıkları faaliyetlerle ilgili birbirleriyle sinerji oluşturmalarını arzu ediyoruz. Bu açıdan da kurultayı yaklaşık 1500 katılımcıyla gerçekleştirdik.

Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi