SAĞLIKLI VE HIZLI BİR ŞEKİLDE BRONZLAŞMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yazın gelişiyle birlikte başlayan bronzlaşma çabalarını bilmeyen yoktur. Bronzlaşma güneş ışınlarıyla temas halinde olan derideki renk hücrelerinin, yani melanin hücrelerinin miktarının değişimiyle derimizde gerçekleşen renk değişimi olayıdır.

SAĞLIKLI VE HIZLI BİR ŞEKİLDE BRONZLAŞMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
SAĞLIKLI VE HIZLI BİR ŞEKİLDE BRONZLAŞMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER Ataturk Haber
Bu içerik 141 kez okundu.

 

Yazın gelişiyle birlikte başlayan bronzlaşma çabalarını bilmeyen yoktur. Bronzlaşma güneş ışınlarıyla temas halinde olan derideki renk hücrelerinin, yani melanin hücrelerinin miktarının değişimiyle derimizde gerçekleşen renk değişimi olayıdır. Dolayısıyla bronzlaşma, temelde derimizde gerçekleşen bir tepkime ile meydana gelir. Özellikle yaz aylarında birçok kadın bronzlaşmak için plajlara akın eder. Hele bir de çok açık tenliyseniz, bronzlaşmaya çok fazla hasretsinizdir. Bronzlaşma süreci dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Daha sağlıklı ve daha güzel bir şekilde bronzlaşmak için ise bazı önemli noktaları atlamamak gerekiyor.

  •     CİLT BAKIM RUTİNİNİZİ İHMAL ETMEYİN!

   Özellikle bronzlaşmak için yoğun güneş ışınına maruz kaldığınız zamanlarda, cildiniz normalde olduğundan daha fazla yorulacağı için günlük bakımınızı ihmal etmeden devam etmeniz gerekmektedir. Cildinizi temizledikten sonra, kendi cildinize uygun yatıştırıcı etkili bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmek, bronzlaşmanızın daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

 

  •     VÜCUDUNUZU GÜNEŞTEN KORUMAYI UNUTMAYIN!

    Bilmeniz gerekir ki güneş ışınlarının vücudumuza sağlayacağı faydaların yanı sıra, bir kısmı cildiniz için oldukça zararlıdır. Bronzlaşma sürecinde her ne kadar güneş ışınlarıyla fazlaca temas etmek gerekli olsa da güneş koruyucu ürünler kullanmak mutlaka gereklidir. Güneş koruyucu kremler cildiniz güneşten faydalanırken, cildinizi zararlı ışınlardan koruyacaktır.

Daha fazla bilgi için:https://blog.mngturizm.com/gunes-kremi-kullanimina-dikkat/

 

  •    SU TÜKETİMİ ÖNEMLİ

   Vücudunuz bu dönemde bolca güneşe maruz kalacağından suya da gereksinimi artacaktır. Bu sebeple su içmek oldukça önemlidir. Ayrıca bol miktarda su içmeniz, güneş ışınlarına maruz kalan cildinizin de sağlıklı bir bronzlaşma süreci geçirmesini sağlayacaktır.

 

  •    DOĞAL YAĞLARIN GÜCÜ

  Susam yağı, kakao yağı, havuç yağı, kayısı yağı gibi yağlar bir yandan vücudunuzu nemlendirirken, aynı zamanda sağlıklı bir şekilde bronzlaşmanızı hızlandıracaktır. Bu gibi doğal yağlar cilt için faydalı olan birçok vitamin içerir. Doğal bronzlaştırıcı arıyorsanız bu yağlar tam size göre.

 

  •    VÜCUT TEMİZLİĞİNİZE DİKKAT!

   Vücudunuzun düzenli temizliğine dikkat ederseniz daha ferah ve daha taze bir ciltle bronzlaşmış olursunuz. Denizde yüzdükten sonra alınan soğuk duşa kim hayır diyebilir ki? Bu şekilde güneşlenme sonunda cildinizde meydana gelebilecek sorunları olabileceğinin en azına indirmiş olursunuz.

 

  •    BRONZLAŞTIRICI ÜRÜNLERDEN FAYDALANIN!

   Doğal yağları kullanmanın yanında çeşitli markaların bronzlaştırıcı ürünlerini kullanmak bronzlaşmanızı hızlandıracaktır. Bu ürünlerde dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler, ürünün ağır kimyasallar içermeyen temiz ve doğal bir içeriğe sahip olması ve cilt tipinize uygun bir ürün olmasıdır.

 

   Tüm bunların yanında en önemlisi kendi vücudunuzu dinlemektir. Bronzlaşmak istediğiniz süre içinde vücudunuzu aşırı kimyasal maddelere maruz bırakmak cildinizi yıpratır ve yorar. Kullanacağınız doğal ürünlerin vücudunuzda ne gibi etkiler gösterdiğini dikkatle inceleyip, bu doğrultuda ne kadar güneşlenmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekir. Vücudunuzu dinlerseniz ve onun saatine ayak uydurabilirseniz siz de kolayca ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilirsiniz.

 

İçerik:

Kolay Bülten

[email protected]

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi