ABD'nin YPG'ye Türkiye için verdiği söz ortaya çıktı!

Türkiye'de yapılan görüşmelerde güvenli bölge için birlikte çalışırız diyen ABD, ardından YPG'ye "Türkiye size saldırmayacak" diye güvencesini sundu.

ABD'nin YPG'ye Türkiye için verdiği söz ortaya çıktı!
ABD'nin YPG'ye Türkiye için verdiği söz ortaya çıktı! Ekren Salim
Bu içerik 176 kez okundu.


Suriye'de 8 yıldır devam eden iç savaşın yanındaki bölgede DEAŞ, YPG gibi terör örgütleri de durumdan faydanalanıp, egemenlik kurmaya çalışıyor.

 

Türkiye, Fırat Kalkanı Harekatı'yla DEAŞ'ı etkisiz hale getirip sınır güvenliğini sağlarken, YPG/PKK'ya karşı da Zeytin Dalı Harekatı'nı başlatıp bölgeyi teröristlerden temizledi.

Bununla birlikte Türkiye uzun yıllardır, Suriye'nin kuzeyindeki sınır bölgesinin teröristlerden arındırılıp Suriyeli mültecilerin, bu bölgelere yetiştirilmesini savunuyor.

 

ABD, YPG'YE KOŞTU

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen ABD heyetiyle, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge kurulması ve müşterek harekat merkezi kurulması konusunda mutabık kalındı. Ancak ABD, her zamanki gibi Türkiye ile bu görüşmeleri yaptıktan sonra Suriye'deki teröristlerin ayağına gitti. 

ABD'li yetkililerle görüşmelerini, "ABD'li yetkililer bize bu bölgenin şiddetten ve çatışmadan arındırılması ve Türkiye'nin tehditlerini durdurmak için hevesli olduklarını doğruladılar." ifadeleriyle açıklayan YPG'li teröristler, Türkiye'ye karşı ABD'nin kendi yanında olduğunu savundu.

Türkiye, bölgenin teröristlerden arındırılıp Suriyeli halkın evlerine dönmesini isterken; ABD'nin, YPG'ye "Türkiye size saldırmayacak" diye güvence vermesi Amerikalıların, Suriye politikasındaki ikiyüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi