Gerçek Bal

Bal arıların çiçek ve bitkilerden aldığı özü kovanlara doldurarak elde ettiği tatlı maddedir. Bal çok eski zamanlardan beri çok besleyici bir şeker kaynağıydı.

Gerçek Bal
Gerçek Bal Ataturk Haber
Bu içerik 113 kez okundu.

 

Bal arıların çiçek ve bitkilerden aldığı özü kovanlara doldurarak elde ettiği tatlı maddedir. Bal çok eski zamanlardan beri çok besleyici bir şeker kaynağıydı. Balın özelliği tatlı olmasıdır. İşçi arılar tarafından bitkileri ve çiçeklerin özünün toplanması ile elde edilen bir şeker kaynağıdır. Koyu ve sıvı bir maddedir. Rengi beyaz veya daha koyu bir halde olabilir. Bal oldukça lezzetli ve besleyici bir besindir. Balın içerisinde birçok şeker maddesi bulunmaktadır. Bal çok tatlı olmasına rağmen şekerden daha sağlıklıdır. Şeker kana karışmadan önce sindirim sisteminde değişime uğrar fakat bal hiçbir değişime uğramadan doğrudan kana karışır. Enerji verir. Bal çok hızlı şekilde vücutta etki gösterir ve anında enerji verir.

Organik Bal

Her ürünün organik olanı daha sağlıklı ve lezzetlidir. Organik olan ürünler vücuda yarar sağlarken organik olmayan ürünler vücuda çok zararlıdır. Bal sağlıklı şeker olduğu için vücuda faydalı olan önemli bir besindir. Fakat piyasada çok ucuza satılan ve zararlı şekerler içeren ballar var. Bu ballar sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bu yüzden aldığınız balın organik bal olması önemlidir. Doğal bal her zaman en sağlıklı baldır. Büyük dedemin balları yıllardır en sağlıklı balı üretmeyi kendine amaç edinmiş. Yayla balı ve en sağlıklı olanı üretiyor. Katkısız ve yıllardır süregelen bir şekilde geçmişten beri bal üretimine devam ediyor.

Büyük Dedemin Balları

Burada en sağlıklı çiçek balı bulmak mümkün. Bu bal üreticileri atalarından öğrendikleri şekilde bal üretimi yapıyor. Katkısız be bol polenli doğal üretim yapılıyor. Seksenli yıllarda baba mesleği olan arıcılığa merak saran Mehmet Doğan bu işi en modern ve güzel şekilde yapmaya başladı. Böylece Türkiye de ana arı üreticileri arasında ilk on beşe girmeyi başardı. Büyük dedemin balları yıllardır süregelen bir aile geleneği ve aile mesleği haline geldi. Bu meslek babadan çocuğa geçerek en iyi şekilde bal üretimi yapılmaya devam ediyor. Özellikle katkısız, bol polenli ve organik balları insanlarla buluşturuluyor. Bal organik olduğu zaman oldukça faydalı bir besin. Büyük dedemin balları da en organik şekilde bal üretimi yapıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi