Barkod Sistemi

Barkod sistemi özellikle ticari işletmelerin aktif olarak kullandığı bir üründür... Barkod yazıcı çeşitleri oldukça çeşitlidir...

Barkod Sistemi
Barkod Sistemi Ataturk Haber
Bu içerik 107 kez okundu.

 

Barkod sistemi özellikle ticari işletmelerin aktif olarak kullandığı bir üründür... Barkod yazıcı çeşitleri oldukça çeşitlidir... Pek çok marka ve kalitede piyasada mevcuttur. Barkod yazıcı çeşitleri arasında; Cab, Argox, Zebra, Sato, Datamax ve ITD Mercury markaları bulunur. Akmaz Barkod bu markalardaki tüm ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Akmaz Barkod firmaların ihtiyaçlarına yönelik ürün tavsiye eder... İnternet satışı da mevcut olan barkod sisteminde birçok kategori bulunur. Ücretsiz barkod yazıcı kurulumu, eğitimleri, en uygun barkod yazıcı modelleri ve barkod yazıcı fiyatları hakkında pek çok bilinmesi gereken konu mevcuttur.

Dokunmatik Barkod Sistemi Nedir?

Barkod Printer nedir? denildiğinde bu ürünler tipik yazıcılardan farklı olarak yapışkanlı etiketlerden kimlik bileziğine kadar ürünlerinize doğrudan yapıştırılabilen veya doğrudan kullanılan etiketler basmak için üretilen bilgisayar çevre birimleridir. Her barkod yazıcısı aynı özellikte değildir, nokta matriks, mürekkep püskürtmeli, lazer ve termal olanlar temel tipleridir. Nokta vuruşlu, mürekkep püskürtmeli ve lazer yöntemleri orta derece baskı kalitesinde barkodlar oluştururken, uzun süreli bakım maliyetleri vardır, malzeme israfı yaratırlar ve en iyi ihtimalle orta düzeyde tarayıcı okunabilirliği sağlayabilirler. Doğrudan termal ve termal transfer yapabilen termal baskı ise, daha ekonomik ve çevre dostu olan yüksek kaliteli barkod sistemi olarak dikakt çeker. Barkod printer ürünleri hakkında daha detaylı bilgiye Akmaz Barkod sitesinde mevcuttur.

Barkod Sistemi Nasıl Çalışır?

Barkod sistemi arasında bazı farklılıklar bulunur. Direk termal ve termal transfer gibi çeşitleri bulunan barkod sitemlerinden direkt termal kimyasal olarak işlenmiş malzemelerden meydana gelir... Toner, mürekkep veya kurdele kullanmaz. Sıcaklığa veya ışığa maruz kalmaya bağlı olarak, bu etiketler zaman içinde soluklaşabilir ve hatta okunamaz hale gelebilir. Kullanım ömrü boyunca iyi durumda olmasalar da, ömürleri bakımından makbuz veya nakliye etiketleri gibi yaygın barkod uygulamaları için yeterlidir. Termal transfer ise direkt termalin aksine, termal transfer etiketleri, mürekkebi etiket yüzeyine eriten bir kurdeleye ısı uygulamak için bir termal baskı kafası kullanır. Barkod sistemi fiyatları Akmaz Barkod güvencesiyle sizleri bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi