Geliştirici Ürünler

Türkiye’de bitkinin kendisinden, topraktan, meyvesinden verim alma ihtimalinin gün geçtikçe azaldığını belirten Ufuk Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, geleceğe yönelik tarımı hem sevdirecek hem de verimli bitkiler yetiştirmeyi sağlayacak kimyevi maddeler üretmekte olduklarını belirtmiştir.

Geliştirici Ürünler
Geliştirici Ürünler tufant
Bu içerik 82 kez okundu.

 

Ufuk Tarım, yönetim kurulu başkanı olan Halim Aydın ve gelişmeye açık ekibi tarafından gün geçtikçe daha da ileriye, daha yeniye ulaşmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı olan Halim Aydın, Kimya bölümü mezunudur. Akademik kariyerini yüksek lisans ve doktora olarak devam ettirmiş Halim Aydın, akademik eğitiminin yanında pek çok şirkette üst düzey yönetici unvanıyla çalışmış ve yeni fikirler geliştirmiştir. Teknolojik bir dünyada yaşarken, ondan kaçmanın pek mümkün olmadığının bilincinde olan Ufuk Tarım ekibi, hem amatörler için hem de çiftçiler için özel ürünler üretim, müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Ülke Verimlilik Eksikliği

Türkiye’de bitkinin kendisinden, topraktan, meyvesinden verim alma ihtimalinin gün geçtikçe azaldığını belirten Ufuk Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Halim Aydın, geleceğe yönelik tarımı hem sevdirecek hem de verimli bitkiler yetiştirmeyi sağlayacak kimyevi maddeler üretmekte olduklarını belirtmiştir. Günümüz dünyasının hızla gelişmesi, insanoğlunu çok hızlı bir şekilde topraktan koparıp, apartmanlara mahkum etmiştir.

Eli toprağa değmeden rahat etmeyen bazı insanlar evlerinde küçük de olsa toprakla uğraşmak için bitki yetiştirmeye başlamıştır. Bu bitkilerin de çiftçilerin kullandığı bitkilerin de yeterince gelişemediğini gözlemleyen Ufuk Tarım şirketi, yeni atılımlar yaparak herkesin kullanabileceği tarım ürünleri ve gübre üretmeye başlamıştır. Bitkilerin hem gelişiminin düzenlenmesini sağlayan hem de tek dozluk ürünler halinde sunulan ürünün daha sonra süs bitkileri için olanı da üretilmiş ve raflarda yerini almıştır.

Dönemlere Özel Besinler

Tüm insanlar, gelişme, yetişkinlik ve yaşlılık evrelerinden geçerler. Aynı durum bitkiler için de vardır. Her bir evresinin özelliği birbirinden farklı olan bitkilere tek bir gübre ya da bitki düzenleyici kullanarak yapılan müdahalenin doğru olmadığına inanan Ufuk Tarım ekibi, bitkilerin gelişmeye başladığı dal ismi verilen dönem için ayrı, döl denilen çiçek açma dönemi için farklı ve bal olarak nitelendirilen bitkinin meyve verdiği dönem için de farklı düzenleyiciler ve besleyiciler geliştirmişlerdir. Ufuk Tarım bu konuda bir ilki meydana getirmiş, tek dozluk kullanabilen ürünler yapmıştır.

Dünya Borsası İçin Önem Taşıyan Besinlere Özel Gübreler

Türkiye’de ve dünya borsasında çok önemli olan besinler bulunmaktadır. Bunlar için fındık, kayısı, domates, patates örnek verilebilir niteliktedir. Bu bitkiler dünya piyasasında çok önemli konuma gelmiş iken, Ufuk Tarım verimlilik konusunda yeni atılımlar yapmak için kolları sıvamış durumdaydı. Her özel besin için üretilen farklı gübreleri piyasaya sürmüştür. Her özel besinin topraktan bünyesine sağlaması gereken farklı mineraller ve vitaminler vardır. Bu konu hakkında araştırma yaparak ürünlerinin sürekli geliştirilmesini sağlayan Ufuk Tarım, dünya borsasında Türkiye’de de yetiştirilebilen bu ürünlerde verimlilik sağlamayı amaçlamıştır. Sadece özel ürünler için değil hemen hemen ülkemizde yetişen çoğu ürün için ayrı ayrı gübreler ve destekleyiciler üretmiş Ufuk Tarım, genel itibariyle bakıldığında günden güne daha farklı ürünlere ihtiyaç da duyulacağının farkında olarak, her geçen gün gübrelerini ve besin düzenleyicilerini geliştirmek için uğraşmaktadır.

Agronom: Tek Doz Gübre ve Geliştirici

Çok yenilikçi bir uygulama olan tek doz gübre sayesinde, pek çok insan artık evinde süs bitkisi ya da normal bitki beslerken güvende hissetmektedir. Pratik kullanım sağlayan tek doz gübreler, poşetler halinde satılmaktadır. Bu poşetlerin içinde malzeme bir süre suda bırakıldıktan sonra bitkilere verilmektedir. Tek doz kullanım serisinin içeriği oldukça geniştir. Ufuk Tarım; yaprakların daha çok çıkmasını, daha parlak olmasını sağlayan agronom leafy, çiçeklere yeterli besini sağlayıp potansiyeline ulaştıran agronom flower, genel süs bitkileri için kullanılabilecek agronom composed, bitki köklerine bakım yaparak toprağa daha sağlam tutunmasını sağlayan agronom rooty ve özellikle ülkemizde Isparta bölgesinde daha sık kullanılabilecek olan gülleri coşturan ürün agronom rose ile bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

İç ve Dış Piyasada Ufuk Tarım'ın Yeri

Bu birbirinden farklı bitki destekleyici ve düzenleyiciler ile Ufuk Tarım’ın, yurt dışı satışları kendi satışlarının %40’ını oluşturmaktadır. Orta Doğu ülkelerine de çok fazla ihracat yapmakta olan şirket, Mısır, Suudi Arabistan gibi ülkelerde çok farklı araştırmalar, çalışmalar gerçekleştirmiş ve bu ülkelerle hem dostluk hem pazar ağını genişletmiştir. Türkiye’den dünyaya yapılan ihracatlar açısında baktığımızda, Ufuk Tarım kimyevi maddeler listesinde kendisini yukarılara çekmeyi başarmış, listenin dokuzuncu sırasına yerleşmiştir. Ürettikleri tek doz kullanımlık gübre serisi agronom ile dünya piyasasında daha fazla yer edinmeyi ve pazar payları artırmayı hedeflemektedir.

Ufuk Tarım şirketi, kendi satışlarının%60’ını ülke içine sağlamaktadır. Ülkedeki verimlilik açığını belirleyerek, ürünlerini üretmeleri Ufuk Tarım için bir parlama noktası olmuştur. Hem Türkiye’de hem dünyada ilk sayılabilecek uygulama sayesinde amatör tarım ve amatör çiçekçilik ile ilgilenen herkesin ulaşabileceği verimlilik artırıcı ürünlerin satışını başlatmıştır. Türkiye genelinde bakıldığında çiftçilerin de çoğunun verimlilik hakkında bilgisi olmadığını fark eden Ufuk Tarım, tek doz uygulama gübrelerinin daha geniş ölçekli halini çıkararak, çiftçilere de özel ürünler üretmiştir.

Kalite Taklidi

Ufuk Tarım’ın ürünleri özellikle pek çok taklide maruz kalmaktadır. Yaptıkları işlerin taklit edilmesi, doğru yaptıklarını hissettirse de Ufuk Tarım, taklide karşı bir şirket olduğu için gereklilikleri yapmak için markalarının tescillenmesini beklemiştir. Markaları tescillendikten sonra, gerek Türkiye’de gerek yurt dışında taklit edilerek yapılmış ürünlerin bilgilerini toplamış ve gerekli işlemleri başlatmıştır. Kötü reklamın ağızdan ağıza yayılacağını bilen şirket, yurt dışında ve içinde isminin karalanmasını istememektedir. Taklitçi firmalar, şirket ismini, üretilen ürünlerin isimlerini taklit ederek piyasaya sürmekte ve Ufuk Tarım’ın yaptığı satış rakamlarına ulaşmak istemektedir.

İnternet Sitesi ve Dünya'ya Açılmak

Teknolojinin gittikçe arttığı günümüz dünyasında, Ufuk Tarım internette yer alabilmenin gerekliliğinin farkındadır. İnternet, işletmenize gelemeyen insanlar için bir adres noktası oluşturmaktadır. Bu yüzden Ufuk Tarım, ürünlerini tanıttığı, hangi ürünlerin nasıl ve ne sıklıkla kullanılması gerektiğini belirttiği, beslenme reçetelerini paylaştığı ve ürünlerini alıcıya sunduğu bir internet sitesi tasarlayıp, işleme koymuştur.

Hem İngilizce, hem Türkçe dil desteği olan sitede merak edilen pek çok konu hakkında derinlemesine bilgi verilmiştir. Siteden yeterli bilgiyi aldığınız ürünleri sipariş edebilirsiniz. İnternet siteleri dışında kendi işletmelerinden ve bazı marketlerde de bulabileceğiniz Ufuk Tarım ürünlerinin orjinal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bitkilerinizde geri dönülemeyecek hasarlar bırakmaması için aldığınız ürünü iyice inceleyin.

Uluslararası Standartlara Uygunluk

Gelişen ve değişen dünyada, kurallarına, misyonuna ve vizyonuna bağlı kalmak marka kalitesi için oldukça önemli noktalardır. Kendi duruşunu değiştirmeyen firmalar, piyasada barınabilir. Bir dediği bir günü tutmayan işletmeler yavaş yavaş piyasadan silinirken, kalite politikasını oluşturmuş, gün geçtikçe yenilikler üreten firmalar daha çok sevilmekte ve tercih edilmektedir. Ufuk Tarım, ulusal ve uluslararası referans laboratuvarı olarak kullanılmak yenilikler için canla başla çalışılmaktadır.

Yeni ürünleri üretirken, doğru teçhizatın kullanılması gerektiğini bilen Ufuk Tarım şirketi, uluslararası standartlara uygun olarak gübre ve bitki gelişim destekleyicileri üretmektedir. Türk Standartları Enstitüsü'ne uygun kimyevi maddeler üretmeyi amaçlayan şirket, kullanıcıların en kaliteli ürünü satın alması için uğraşmaktadır. Sadece sektöründe öncü olarak kalmak istemeyen firma, kimyevi ve zirai ilaçlar üzerine danışmanlıklar da vermektedir.

Tarım gübre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi