Su Depolarınız Artık Daha Temiz Olacak!

Su depoları içerisinde uzun bir zaman duran şebeke suyu yapısında klor maddesi belli bir süre sonra etkisini yavaş yavaş kaybeder.

Su Depolarınız Artık Daha Temiz Olacak!
Su Depolarınız Artık Daha Temiz Olacak! tufant
Bu içerik 484 kez okundu.

 

Su depolarında biriken sular ilk etapta her ne kadar temiz olsa bile depolara geldikten dört beş ay ardından fiziksel ve kimyasal etkileşimlerin sonucunda, su içerisinde yer alan yosun, demir, mangan, ve kireç gibi çeşitli maddeler zaman içerisinde bir tabaka haline dönüşür ve bu durum da suları kirletir. Bunun için su deposu temizliği yapılması gerekir. Su deposu temizleme ve ozonla sebil temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Su Deposu Temizliği Neden Gerekli?

Su depoları içerisinde uzun bir zaman duran şebeke suyu yapısında klor maddesi belli bir süre sonra etkisini yavaş yavaş kaybeder. Bu durum da zararlı mikroorganizmaların yaşaması ve çoğalması için oldukça elverişli alan meydana getirir. Bu yapıların belli aralıklarla temizliğinin yapılmaması ve bakımlarının gerçekleştirilmemesi neticesinde ortaya çıkan bir takım fiziksel, kimyasal ve biyolojik sorunlar oluşur. Bu durumlara yosun tutma, paslanma, çamurlaşma, koku dökülme, renk ve bakteri yapma şeklinde örnek verilebilir. Elbette bu şekilde olan sorunlar doğrudan suyun içilebilirlik ve kullanılabilirlik özelliğini ortadan kaldırmaktadır. Bunun için su deposu temizliği es geçilmemesi gerekilen bir konudur. Ve halkımızın kendi sağlığı için bilinçli davranması gerekmektedir.

Kaliteli Hizmet Güvencesi

Söz konusu sağlık olduğu için bireylerin bu hususta daha detaylı bir şekilde araştırma yaparak bir karara varmaları gerekiyor. Elbette sektör içerisinde su deposu temizleme işini yapan pek çok firma bulunuyor. Ancak esas önemli olan nokta bu firmaların vermiş olduğu hizmetin kalitesi ve güvenilir oluşudur. Tekdez vip firması kurulmuş olduğu ünden beri bu konudan asla taviz vermeyerek konumunu sağlamlaştıran kurumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Devamlı olarak gelişmeyi, başarı elde etmeyi hedef haline getiren firma, adeta bir takım ruhu ile hareket ediyor. Hizmette kaliteyi ticaret ahlakı sayarak, bilim ve teknoloji anlamında meydana gelen gelişmeleri yakından takip ederek bunları kendi bünyesine entegre ediyor.

Verdiği Hizmetler

Tekdez vip sadece su deposu temizleme konusunda değil diğer alanlarda da aynı kalitede hizmet vermeye devam ediyor. Ortam dezenfekte etme, su sebili temizliği, su izolasyonu, su analizi yapma, havuz ve denge tankı temizliği, soğutma kulesi temizliği gibi daha pek çok hizmet kategorisi yer alıyor.

Depo Temizlenmezse Hangi Hastalıklara Sebep Olur?

Depolarda bulunan sular içmek için kullanılmasa bile, banyo ya da tuvalette kullanımı, meyve sebze yıkarken, bulaşık yıkamada ve dişlerimizin fırçalanması gibi zamanlarda da suda bulunan zararlı bakteri ve virüsler bedenimize girer. Bu durumda da ortaya kolera, dizanteri, tifo, tifüs ve hepatit gibi farklı rahatsızlıklar kendini göstermektedir. Aynı zamanda su depolarında meydana gelen pas ve kum birikintileri arıtma makinesi, çamaşır ve bulaşık makinelerine ulaşarak bozulmalara da neden olabilir.

Tecrübeli Kadro

İnternet ortamında sırf biraz daha ekonomik olsun diye işin ehli olmayan kişilerce yapılan pek çok temizlik vardır. Ancak bu durum detaya inildiği zaman aslında temizliğin alelade yapıldığını ortaya koymaktadır. Bunun için de daha önceden hizmet alan ve bu hizmetten memnun kalan kişilerin tavsiyeleri doğrultusunda ya da çok iyi bir inceleme sonucunda tercihe varmak gerekiyor.

Periyodik aralıklarla temizlikleri gerçekleşmeyen depolar içerisinde çeşitli böcek, kemirgen, haşere ölüleri ile çamur, pas ve mantar kalıntıları ortaya çıkar. Bu durumu engellemenin asıl yolu; depo için üretilmiş olan özel kimyasallar ve yüksek basınçlı makineler vasıtasıyla belli bir düzende ya da senede en az bir kez uygulanmasıdır. Tekdez vip firması bu işi alanında eğitim almış bilgili ve deneyim sahibi kişiler tarafından gerçekleştirmektedir. Bu sayede de müşterilerden alınan geri dönütler çok olumlu oluyor.

Bir sonraki sefer de daha çok kişiye tavsiye edilen firmanın müşteri sayısı arttığı gibi kalitesi ve tanınmışlığı da aynı oranda artmış oluyor. Bunun için maddi olarak çok az fark ödeyeceğim diye bu işin profesyonel olmayan kişilere emanet edilmemesi gerekiyor. Aksi takdirde hem sağlık açısından hem de yanlış bakım sonrası meydana gelen masraf açısından daha fazla zarara girilmiş oluyor.

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Firma su deposunun arıtımı hususunda son derece özenli ve genel kurallara uygun bir şekilde hareket ederek süreç tamamlıyor. Su deposu temizliği ve insan sağlığı ile alakalı olan yerel ve uluslararası kuruluşlarca insan sağlığı anlamında değerlendirerek uygulanabilir olma belgesi almıştır. Yine bu süreçte temizlik için kullanıma izin verilmiş kimyasal malzeme ve kaliteli cihazlar sürece dahil ediliyor. İlk olarak su deposu deneyimli çalışanlarımız tarafından analiz edilerek normalden daha kısa zamanda kirlenmesine neden olan kriterlerin bulunup bulunmadığına bakar. Şayet bir durum tespit edilirse, karşı taraf bilgilendirilerek problemin çözülmesine başlanıyor.

Daha sonra su deposu havalandırması ve aydınlatılma işlemi uygulanıyor. Depo içerisinde bulunan su yüksek basınçlı dalgıç pompalar vasıtası ile başka bir yere aktarılıyor. Zemine çöken çamur, kum gibi çeşitli birikintiler vakum desteğiyle temizleniyor. Kullanılan kaliteli cihazlar yardımı ile Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar su deponuzun iç yüzeyine sıkılarak temizleme işlemi başlıyor. Bu ilaçlar virüs, bakteri ve diğer maddelerin çözülmesine imkan veriyor. Bu maddeler daha sonra dışarı transfer ediliyor. Eğer müşteri tarafından talep edilirse temizlik işleminin ardından su deposuna alınan suya klor testi uygulanarak süreç tamamlanıyor.

Ozonla Su Sebil Temizliği

Su sebilleri günlük yaşamı daha kolay bir hale getiren ve istenildiği zaman sıcak ve soğuk su kullanmayı sağlayan makinelerdir. Yaşama bu denli bir kolaylık veren cihazlar doğru kullanılmadığı zaman ve temizliği yaptırılmadığı takdirde insan sağlığını çok ciddi boyutlarda tehdit ediyor.

Ev ya da iş yerlerinde kullanılan su sebillerinin hem iş sağlığı hem de iş güvenliği hizmetleri yönetmeliğince ayda en az bir defa olmak üzere temizleme işleminin yapılması gerekiyor. Sebillerin içerisindeki su durgun bir şekilde olduğu için zaman içerisinde çeşitli bakteri oluşumuna başlar. Elbette bu bakteri oluşumu çıplak gözle görülmez ancak sebilden gelen suda koku ya da tat bozukluğuna sebebiyet verir. Kullanılan su sebilleri düzenli aralıklarla temizlenmediği zaman tıpkı mikrop biriktiren bir yuvaya dönüşür. Bunun için de devamlı ve işini iyi yapan bir firma desteğiyle temizliğinin yapılması gerekir.

Tekdez vip firması ozonla sebil temizliği konusunda çok kaliteli bir hizmet veriyor. Bu konuda da müşteri memnuniyeti gerçekleştirilmiş durumda. İlk olarak sebilin dış bölümü iyice temizlenip silinir. Ardından sebil içerisinde bulunan bütün su, su sebilin tahliye yapma vanasından dışarı aktarılır. Sebil haznesine temiz su koyularak bu su ozonmatik makinesi yardımı ile 10 dakika boyunca kaynatma işlemi yapılır. Kaynatılan bu su daha sonra sebilin hem sıcak hem de soğuk su haznelerinde gezdirilerek sebil içinin hijyenli hale gelmesi sağlanır. Daha sonra da kullanıma hazır hale gelir.

Bir tane su sebili temizlik süresi, 20-30 dakika sürüyor. Uzman çalışanlar tarafından temizliği gerçekleştirilen su sebilleri tıpkı ilk günkü gibi temiz olmakla birlikte ve kullanışlı olarak müşterilere teslim edilir. Eğer sizler de bu hizmetlerden faydalanmak ve kaliteli hizmet anlayışıyla tanışmak istiyorsanız Tekdezvip.com sitesini ziyaret ederek, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

su deposu temizliği Su deposu temizleme ozonla sebil temizliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi