Endüstriyel Mutfak Sektöründe Yedek Parça

Mutfak endüstrisi her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Mutfak endüstrisinde üretilen ürünler iki ana başlık altında incelenebilir.

Endüstriyel Mutfak Sektöründe Yedek Parça
Endüstriyel Mutfak Sektöründe Yedek Parça tufant
Bu içerik 75 kez okundu.

İşletme mutfakları sadece paslanmaz tezgahlardan oluşmamaktadır. Oldukça büyük ocaklar, soğuk odalar ve büyük yoğurma makineleri gibi pek çok ürünü içine alan endüstriyel mutfak ekipmanları olarak adlandırılmaktadır. İşletmelerin kullandığı bu ekipmanların hepsi oldukça pahalıdır. Pahalı olduğu için de eskidiği zaman hemen yenisi alınamamaktadır. Yenisi ile değiştirilemeyen endüstriyel mutfak aksesuarları yedek parça temini yapılarak eskisi gibi çalışması sağlanabilmektedir. Sektöre endüstriyel yedek parça sağlayan şirket hirdavatmutfak.com sitesinden hizmet vermektedir. Neredeyse bütün endüstriyel mutfak ekipmanlarına uygun yedek parçayı bünyesinde bulunduran ve satışını sağlayan sitede, aradığını kolayca bulmanızı sağlayan bir filtreleme kısmı ve site içi arama imkanı sağlayan arama motoru da vardır.

Paslanmaz Çelik Kullanımı

Mutfak endüstrisi her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Mutfak endüstrisinde üretilen ürünler iki ana başlık altında incelenebilir. Ev mutfaklarında kullanılan ürünler genellikle ahşap mobilyalar olurken, endüstriyel mutfaklarda kullanılan ürünler genelde paslanmaz çelikten yapılmaktadır. Ev mutfaklarına temel işleyiş olarak benzeyen işletme mutfakları, eyşa boyutları açısından oldukça farklıdır. Büyük mutfaklarda geniş paslanmaz tezgahlar kullanılırken ev mutfaklarında daha çok mermer ağırlıklı çalışmalar yapılmaktadır. Paslanmaz çeliğin işletme mutfaklarında seçilmesinin pek çok sebebi vardır. Sağlık açısından uygunluğu, pas yapmıyor oluşu, çizilmelere karşı dayanıklı olması tercih edilmesini sağlayan özelliklerinden sadece birkaçıdır.

Soğuk Odalar ve Dolaplar

Restoran ve otel mutfaklarında işleyişin sürekliliği ve aksatmadan müşterilere hizmet edebilmek açısından taze ürünlerin yanında dondurulmuş ürünler de kullanılmaktadır. Örnek olarak patates, taze yemeklerde kullanılacağı zaman kilo ile alınırken; kızartma yapılacağı zaman donuk olarak alınmaktadır. Et grubu incelendiğinde de benzer durum ile karşılaşılmaktadır. Et grubu hem çapraz bulaşmaya olan yatkınlığı hem de zehirleyebilme özelliğine sahip olduğu için oldukça iyi muhafaza edilmelidir. İşletmelere et grubu geldiğinde ilk olarak işlenmek üzere artı dört derece dolaplara kaldırılır.

İşletmede çalışan kasap ya da aşçıların tek tek çıkartarak işlediği et grubu dışarıda fazla beklemeden dondurucu grubuna atılmalıdır. Dondurucuya atıldıktan sonra uzun süre saklanabilir. İşletmenizde doğru işleyen dolaplara sahipseniz bu süreç oldukça akıcı gerçekleşir. Bozuk dolap kilidine ya da contaya sahip dolaplar hem daha fazla elektrik yakar hem de verimli çalışmaz. Verimli çalışmayan dolaplarda bozulan etler işletmeye sağlık ve maddi açıdan zarar getirebilir. Dolapların derecesinin ayarlanan dereceye düşmediği anlaşıldığı zaman ilk yapılacak adım sorunun hangi parçadan kaynaklanıyor olduğudur.

Dolap kapaklarının sıkı kapanmasını ve dışarı hava kaçmasını önleyen contalarda yırtık var ise bunun derhal giderilmesi gerekir. Dolapların kapaklarında bulunan mandallı kapı kilitlerinde de bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Tam kapanmayan kapılar, ısının sürekli dışarı kaçmasına neden olur. Böyle bir durumda güvenilir firmalardan yedek parça temin ederek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Hirdavatmutfak.com sitesinde endüstriyel mutfağınızda sorun yaşadığınız herhangi bir parçanın yedek parçasını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hazırlık Aksesuarları

Mutfaklardaki hazırlık ekipmanlarından bahsetmek gerekirse en başta tezgahlar göze çarpmaktadır. Tezgahlar meyve, sebze, et ve türlü hazırlığın yapıldığı paslanmaz çelikten üretilen, çizilmeye dayanıklı ekipmanlardır. Bazı tezgahların altında ürün saklayabileceğiniz alanlar vardır. Bunlara tezgah altı dolabı adı verilmektedir. Altında boşluk olan tezgahlar da vardır. Genellikle bu alanlarda kuru ürünler depolanmaktadır.

Tezgahlar genel itibariyle 4 ya da 6 ayağa sahiptir. Bu ayakların herhangi birinin bozulması, kırılması ve işlevini yerine getirememesi durumunda, çalışanların iş hızında düşüşler yaşanmaktadır. Sallanan bir tezgahta çalışmak hem zor, hem de yorucudur. Tezgahın ayaklarının hangi malzemeden yapıldığını öğrenildiğinde hirdavatmutfak.com sitesinden kolaylıkla ihtiyaç duyulan ayak sipariş edilerek monte edilebilir. Tezgahların bir diğer özelliği ise çalışanların en çok zaman geçirdiği yerlerden biri olmasıdır.

Özellikle alakart mutfaklarda tezgahların altında genelde dolaplar bulunmaktadır. Bu dolaplar soğuk dolaplardır. Sipariş için gerekli pek çok malzemenin buralarda stoklanır. Bu dolapların bozulması durumunda siparişlerin geç çıkması olasıdır. Yeterince soğumamış malzemelerin birlikte aynı dolapta durması sağlık açısından oldukça yanlıştır. Mutfak yönetiminden sorumlu kişilerden en alt kademeye kadar herkesin dolap kontrolü yaparak görülen eksikliklerin belirtilmesi gerekmektedir. Yerine yenisinin takılması gereken durumlarda siteden kolayca yardım alınarak yedek parça temini sağlanabilir.

Bulaşıkhane ve Hijyen

Bulaşıkhanelerde kullanılan ürünlerin de steril ve sağlam olması gerekmektedir. Aşçıların ürün çıkartabilmesi ve sürecin yavaşlamaması için temiz tava, tabak ve kaşıklara ihtiyaçları vardır. Bu ürünlerin sudan geçirilerek yıkama alanına alındığı bulaşık makineleri evlerimizdekilere hiç benzememektedir. Daha büyük olan bu makineler, atık yemekten arındırılıp suya tutulduktan sonra makineye yerleştirildiğinde, yaklaşık 1-2 dakika gibi kısa bir sürede ürünlerin yıkanması bitmiş olur. Sıcak ve basınçlı suyla yıkanan tabaklar, elde yıkamadan çok daha kısa bir sürede makinede temizlenebilir.

Makineye konulmadan önce tabakların sıyırılması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu sıyırma alanlarında üstünde bir yuvarlak kauçuk olan çöp konteynerleri bulunur. Bu kauçuklar, zaman zaman aşındığı için değiştirilmelidir. Çöp poşetini sağlam tutması açısından oldukça önemli ona bu kauçuk malzemeler, çöplerin tezgahın geri kalanına da yayılmasını engellemektedir. Bulaşık yıkanan alanlarda çöp konteyneri ve bulaşık makinesinin dışında tezgahlar da bulunur. Bu tezgahlar mutfakta kullanılan tezgahlarla benzer özellik göstermektedir.

Alt kısımları ister kapaklı ister açık olarak tercih edilebilir. Metal eviyelerin olduğu kısımlarda altı kapaklı dolaplar tercih edilirse, deterjan ve temizleme araçlarının saklanabileceği alan yaratmak da mümkün olacaktır. Lavaboların bir diğer özelliği ise paslanmaz çelikten yapılıyor olmasıdır. Her gün suyun içinde kalan bu tezgahlar, zamanla paslanırsa, işletmenin aleyhine sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden sık sık kontrol edilmelidir. Kapakları tutan menteşelerin paslanması durumunda yerine yenisi alınıp takılmalıdır. Hirdavatmutfak.com sitesinde menteşeden tutun, çöp kauçuklarına aradığınız bütün yedek parçaları bulabileceğiniz bir ürün yelpazesi vardır.

Kargo Takip Süreci ve İade Garantisi

Hirdavatmutfak.com sitesinin en önemli özelliklerinden biri kargo sürecini şeffaflaştırmasıdır. Ürününüzün nerede olduğunu site içinden sorgulayabileceğiniz gibi size verilen kod ile hangi firmayla geliyorsa onun sitesinden de kontrol imkanı sağlamaktadır. Gelen ürünün sizin ihtiyacınız olan ürünle ilgisi yoksa, yanlış sipariş ettiyseniz endişelenmenize de gerek yok. Çünkü hirdavatmutfak.com sitesi, müşteri memnuniyetini öne almaktadır. 30 gün içinde gerekli evrakları doldurarak satın aldığınız yedek parçanın değişimini ya da iadesini isteyebilirsiniz.

Müşterilere Verilen Değer

Müşteri ilişkilerinde oldukça iddialı olan site, sorularınız olduğunda danışmak için müşteri hizmetleri platformunda hizmet de vermektedir. Aklınıza takılan herhangi bir soru durumunda kolayca ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri, size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Dilerseniz müşteri hizmetlerini telefon ile arayabilirsiniz.

Ödeme Prosedürleri

Şişli/İSTANBUL’da ana merkeze sahip olan işletme pek çok banka ile ortak çalışmaktadır. Seçtiğiniz ödeme sistemiyle kolayca ödeme aşamasını geçip işletmeniz için gerekli olan yedek parçaya sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir ucuna gönderim hizmeti sunan şirket, kart ile alışveriş yapmanız durumunda bilgilerinizi SSL güvenlik sertifikası ile korumaktadır. Tüm alışverişlerde taksit imkanı sunan işletme, nihai müşteriye kadar süren hizmet anlayışının farkında olan şirketler tarafından tercih edilmektedir. Düzgün çalışmayan bir dolabın farkına varmayan çalışanların eti pişirip nihai tüketiciye sunduğu zaman yaşanacak sorunların farkında olan işletme sizlere yedek parça temini konusunda yardımcı olmak için kurulmuştur.

endüstriyel mutfak ekipmanları endüstriyel mutfak aksesuarları endüstriyel yedek parça
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi