Duvar Çıtası Modelleri

Duvar Çıtası Modelleri

Duvar Çıtası Modelleri
Duvar Çıtası Modelleri Ataturk Haber
Bu içerik 167 kez okundu.

 

Duvar çıtası uygulamaları farklı model alternatifleri sayesinde hemen her ortamda gerçekleştirilebilen dekorasyon sistemlerinden biridir. Uygulamalarda modeller, malzemenin ana malzemesine göre seçilmemektedir. Modellerin kendini göstermesi kullanıcı zevkleri ve uygulama alanına göre belli olmaktadır. Bu bağlamda sıklıkla tercih edilen uygulamalar çerçeve şeklinde olanlarıdır.

Duvar çıtası ile yapılan çerçeveler duvarları boydan boya kaplayabilmektedir. Bunun yanı sıra isteyen kullanıcılar tablo ebatlarında birden fazla çerçeve de tercih edebilmektedir. Uygulama ikili şekilde de gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede duvarların alt kısımları farklı üst kısımları farklı renklerden ya da materyallerden tasarlayabilmektedir. Uygulama modelleri arasında koyu renge boyanan duvara açık renkte çıta ile çerçeve yapılması da oldukça popülerdir. Çizimlerin duvar ile buluşmadan önde yetkililer tarafından müşterilerin onayına sunulması beklenemeyen sürprizlerle karşılaşılmasına mani olmaktadır. Çıta uygulamaları son yıllarda kendin yap şeklinde direkt müşteriler tarafından da yapılabilmektedir. Bireyler malzemelerin özel yapıştırıcıları sayesinde istenen iyi sonuçlara ulaşabilmektedir. Ancak ustalar tarafından yapılan uygulamalarda sağlamlık ince vida destekleri ile maksimum seviyelere ulaşmaktadır.

Duvar Çıtasında Fiyatlar

Ofis ve ev dekorasyonunda giderek kendini daha çok gösteren kartonpiyer modelleri de duvar çıtaları da farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bu nedenden ötürü uygulamalara tek bir fiyat vermek doğru değildir. Ancak fiyatları belli eden etmenleri açıklayarak ortalama bir rakama ulaşılmasını sağlamak mümkündür. Öncelikle çıtalarda kullanılan malzemeler farklı materyallerden üretilmektedir. Bu bağlamda ahşap seçimleri fiyatları artıran ilk etmendir. Uygun fiyatlı dekorasyonlar için ahşap yerine poliüretan gibi alternatiflerin tercih edilmesi önerilmektedir. Poliüretan da bir hayli kaliteli malzemeler arasındadır.

Uygun fiyatlı duvar çıtası için uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğü de önemlidir. Ayrıca çerçevelerin ne kadar yoğunlukta kullanılacağı da fiyatların değişimine neden olmaktadır. Fiyatları aşağı çekmek için iç içe yapılan çerçeveler yerine odanın tasarımına göre tek bir çerçeve yapılabilmektedir. Tekli çerçeveler de mekânlara oldukça şık ve modern bir hava katılmasında etkilidir. Üstelik son yıllarda duvar çıtalarında ödemeler konusunda farklı kartlara taksitler de yapılabilmektedir. Bu sayede uygulamadan önce yapılan ön araştırma uygun fiyat seçeneklerini göstermektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi