Mukayesesi kabil olmayan birisisin" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Beşinci Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni’ne katıldı. Burada konuşan Erdoğan, dünyayı hırs, hınç ve hasedin değil iyiliğin değiştireceği gerçeğinin anlaşıldığını aktardı. Erdoğan, “Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır.

Mukayesesi kabil olmayan birisisin
Mukayesesi kabil olmayan birisisin hande
Bu içerik 134 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Beşinci Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni’ne katıldı. Burada konuşan Erdoğan, dünyayı hırs, hınç ve hasedin değil iyiliğin değiştireceği gerçeğinin anlaşıldığını aktardı. Erdoğan, “Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır. Dünyayı çatışma, kavga değil, barış yaşanılır kılacaktır. Dünyayı çıkarına tapanlar değil, Allah için sevenler, Allah için verenler, Allah rızası için iyilikte bulunanlar güzelleştirecektir. Dünyayı zalimlerin önünde eğilenler değil, mazlumlara sahip çıkan Müslüman yürekler yeşertecektir. Sırtını müstekbirlere dayamış katillerin kalplerde açtığı yaraları diline, dinine, rengine bakmadan muhtaçları bağrına basanlar tedavi edecektir. Savaşın, yoksulluğun, husumetin yaydığı o kara bulutları, insanlığın ufkundan yine iyi kalpler kaldıracaktır” diye konuştu.


NETANYAHU’YA SERT TEPKİ

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Twitter'dan paylaştığı mesajlarla kendisine yönelik getirdiği eleştirileri ele alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte Netanyahu, Tayyip Erdoğan'ın ülkesinde gazeteciler cezaevlerindeymiş, bundan dolayı çok rahatsız olmuş. Be Netanyahu, sen zalimsin, zalim. Şu anda İsrail'de seçim var diye, binlerce çocuk, kadın, yaşlıyı cezaevinde tutan, onlara zulmeden sen değil misin? Dünyada bir zalim aranacaksa, ta kendisi sensin. Mukayesesi kabil olmayan birisisin. Utanmadan, sıkılmadan konuşuyorsun. Şu anda bizim mabetlerimize, Mescid-i Aksa'mıza postallarla girenler, senin askerin, polisin değil mi? Orada din adamlarımızı dövenler, sizin askeriniz, polisiniz değil mi? Bunu neyle izah edeceksin? Bu içerideki birkaç tane gazeteciye benzemez, bunun hiç izahı olmaz. Bizi tahrik etmeye çalışıyorsan, biz tahrik olmayacağız. Çünkü biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız, bu oyuna gelmeyiz” açıklamasında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi