Barkodlu Stok Takip Sistemleri

Barkod, kısaca ürünleri dünyanın her yerinden teyit etmemize olanak sağlayan bir yapı olarak nitelenebilmektedir.

Barkodlu Stok Takip Sistemleri
Barkodlu Stok Takip Sistemleri Ataturk Haber
Bu içerik 267 kez okundu.

Barkodlu Stok Takip Sistemleri

Barkod, kısaca ürünleri dünyanın her yerinden teyit etmemize olanak sağlayan bir yapı olarak nitelenebilmektedir.  Barkod üzerinde bulunan sayılar yardımıyla barkodun üreticisinin kim olduğunu analiz edebilmekteyiz. Barkod üzerindeki sayılar ürünün; nereden geldiği, hangi ülkede üretildiği, hangi şirketin ürettiği,  gibi pek çok detayı belirtmektedir. Barkod Sistemleri ise bu noktada ortaya çıkmış olup yine üzerindeki sayılar aracılığıyla fiyatlandırma ve ürün takibi yapabilmenize olanak sağlamaktadır.  İşletmelerin her noktada bu sistemleri kullanmasının en temel sebebi de elbette ki tedarik zinciri üzerinde pek çok işlev barındırması kaynaklı olmaktadır.

 

Bu sistemler ile ürünlerimizi barkodlayabilir ve bakodlanan ürünleri sistemimize kayıt edebiliriz. Şirketinize barkod sistemleri kurdurarak sizler de kendi ürünlerinize barkod ekleyebilir ve gerek şirketiniz gerek envanteriniz üzerinde daha sıkı bir yönetim sağlayabilirsiniz. Ürünlerinize kendi barkodlarınızı eklemek, envanter kontrolü sırasında sadece el terminali kullanarak ürünlerinizin sayımını da yapabilmenize olanak sağlamaktadır.  El terminaliniz ile bilgisayarınız entegre çalışarak sayımlarınızı anlık ve tamamen doğru olarak gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır. Barkod yazılımlarını kullanan firmalar rakiplerinden her zaman bi adım önde olmaktadır. Sayımlarını barkodlama sistemleri ile yapan firmalarda kayıp kaçak oranları genellikle 0 noktasında olmaktadır ve bu şirket üzerindeki yükü azaltan yegane sebeplerden biridir, sizi daha ileriye taşımaktadır. Bunun yanı sıra satışlarda kullanılan sistemler de müşterilerin bekleme sürelerini azaltarak onları daha da memnun eder ve hem sizlerin prestijinizi arttırır hem de müşteri memnuniyetini arttırır.

Bu sistemlerin sizler ve müşterileriniz için pek çok artısı bulunmaktadır. Örnek olarak
barkod programı kullanan işletmeler hızlı alış satış işlemleri gerçekleştirir,  hesaplamaları anında ve doğru biçimde gerçekleştirir, ürün stok takip programları ile entegre çalışması sebebiyle kayıp kaçak ürün durumundan kurtulur, kar ve zarar listelerine anlık ulaşabilme imkanı sağlamaktadır. Bunların yanı sıra barkod okuyucu, el terminali gibi pek çok araçla beraber çalışabilir bu anlamda iş yükünü ve personel sayısını azaltmanıza olanak sağlamaktadır. İşinize yarayacak tüm araçlar ise çok kolay bulunabilmesinin yanı sıra aynı zamanda çok uygun maliyetlerle hızlı bir biçimde temin edilebilmektedir.

Naron Bilişim  0850 644 25 22

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi