Yaz Aylarında İnce Ve Serin Tutan Tunik Modelleri

Yaz ayları sıcaklıkların tavan yaptığı ve bunalttığı ayların başında geliyor. Bu aylarda giyime dikkat edilmesi sağlık ve birçok farklı açıdan büyük önem taşıyor.

Yaz Aylarında İnce Ve Serin Tutan Tunik Modelleri
Yaz Aylarında İnce Ve Serin Tutan Tunik Modelleri Ataturk Haber
Bu içerik 294 kez okundu.

 

Yaz ayları sıcaklıkların tavan yaptığı ve bunalttığı ayların başında geliyor. Bu aylarda giyime dikkat edilmesi sağlık ve birçok farklı açıdan büyük önem taşıyor. Sıcak yaz aylarında yeteri derecede ince ürünlerin tercih edilmemesi vücutta yaralanmalara sebep olabiliyor. Bu gibi sorunların yaşanmaması için iyice titiz olunması ve iyi bir seçim yapılması gerekiyor. Özellikle tesettürlü olanların sorunu olan yaz aylarındaki sıcak durum kapalı olan tenin daha da fazla tahriş olmasına sebep olabiliyor. Bahsedilen bu sorunların yaşanmaması için giyim ürünleri seçilirken dikkatli olunması gerekiyor. İlk olarak tunik seçimi yapılırken ince ve rahat modellerin, bol olanların tercih edilmesi büyük kolaylık sağlayacaktır. Buna ek olarak hava alabilen yapıya sahip olan ürünlerin tercih edilmesi yine bu alanda ürün almak isteyenleri rahatlatacak bir faktör olacaktır.

Yaz Aylarında Renk Tercihi Ne Olmalıdır?

Renk insanlar için sadece estetik görünüşü ifade ediyor olabilir. Fakat burada farklı olarak bilinmesi gereken ışığı yansıtma olayıdır. Sıcak yaz aylarında güneşin direk olarak elbiselere temas etmesi ve elbise, tunik veya herhangi bir giyim ürünün bunu emmesi sonucunda vücut sıcaklığı daha fazla artabilir. Bunu önlemek için ışığı yansıtacak renkler tercih edilmelidir. Siyah ve koyu renkler güneş ışığını emecektir. Bu yüzden koyu renklerin tercih edilmemesi, bunun yerine açık renk tuniklerin tercih edilmesi önemli olacaktır. Açık renkler ve özellikle beyaz renk gelen ışığı anında yansıtacaktır. Bu ise elbisenin içine geçerek vücut sıcaklığını artırma gibi sorunlara yol açmayabilir. Tercih yapılırken bu noktaya dikkat edilmelidir.

Tuniklerin Kumaş Yapısı Değişebiliyor

Farklı kumaş türleri tunik modelleri ile karşımıza çıkıyor. Polyester, viskon, ipek, krep gibi birçok kumaş türü tunik modellerini belirleyici rol oynuyor. Burada önemli nokta tunik kumaş türünden ziyade kumaşın yüzeyidir. Hava alan bir yüzeye sahip tunikler hiç şüphesiz çok daha rahat olunmasını sağlayabiliyor. Bu tunikler ile yaz ayları kolay bir şekilde atlatılabilir. Ayrıca farklı renkler ile değişik desenli şallar veya eşarplar kombin yapılarak estetik açıdan da harika bir uyuma kavuşulabilir.

Kaynak : www.modamerve.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi