Hamit Tuna ve Burhanettin Kocamaz'ı sırasıyla canlı yayında ağırladı...

Mersin'de kıran kırana geçeceği tahmin edilen yarış öncesi büyükşehir belediye başkan adayları Habertürk TV'de canlı yayın konuğu oldu. Adaylar Mersin'de kronikleşmiş üç sorunun altını çizdi: İşsizlik, ulaşım ve güvenlik.

Hamit Tuna ve Burhanettin Kocamaz'ı sırasıyla canlı yayında ağırladı...
Hamit Tuna ve Burhanettin Kocamaz'ı sırasıyla canlı yayında ağırladı... hande
Bu içerik 248 kez okundu.

Mersin'de kıran kırana geçeceği tahmin edilen yarış öncesi büyükşehir belediye başkan adayları Habertürk TV'de canlı yayın konuğu oldu.  Adaylar Mersin'de kronikleşmiş üç sorunun altını çizdi: İşsizlik, ulaşım ve güvenlik. 

HDP'den oy alacağını iddia eden üç aday Mersin Büyükşehir Belediye işçilerine mesaj verdi: İdeoloji işin önüne geçmez, endişe etmeyin....

Üç aday da Mersinli futbolseverlerin beklediği soruyu yanıtladı: Mersin İdman Yurdu hak ettiği yere gelecek...

Adayların bir başka ortak söylemi de Mersin'in ulaşım problemine getireceği farklı çözümler oldu. 

Habertürk TV'de sırasıyla CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan  adayı Vahap Seçen, Cumhur İttifakı adayı Hamit Tuna ve İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz soruları yanıtladı. 

İşte adaylar, sorulara verdiği yanıtlar ve vaat ettikleri projeler: 

 


"ÖN SEÇİM YAPILMAMASI SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN KARARIDIR"

12 adayımız vardı. Hepsi değerli insanlar. Tabiri caizse süper lig takımının kadrosu gibiydi. Önseçim yapılabilirdi. Sayın genel başkanın ve yetkili kurulların kararıdır. Bundan sonra geçmişe yönelik tartışmalar bize fayda sağlamaz. Ben de bu partinin evladıyım. CHP'nin her görevinde bulundum. Sayın genel başkana ziyaretlerim çok sınırlı olmuştur. Genel başlıklarla meramımı anlatır, ayrılırım. 1,5 ay geçti üzerinden benim adaylığım açıklandı.


 
"CUMHUR İTTİFAKI OLSAYDI VAHAP SEÇER ÇATI ADAYI OLABİLİRDİ"

CHP'nin en güçlü olduğu illerden bir tanesi Mersin. Burada kendi adayıyla yürümek isteyecektir. Çatı aday İYİ Parti'den arkadaş olsun diye talep oldu. Sonuç itibarıyla onlar kendi yoluna, biz kendi yolumuza gittik. İttifak ya da işbirliği sağlanmış olsaydı Vahap Seçer, CHP-İYİ Parti işbirliğinin çatı adayı olabilirdi. Nihayetinde bir işbirliği sözkonusu olmadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi