Kombi Çalışmama Arızası

Günümüzde aktif olarak ısı sağlayıcısı olarak çalıştırılan kombiler ülkemizde kullanılmaya başlanılan doğalgaz sonrasında tüm yaşam alanlarında kullanılmaya başlanmıştır.

Kombi Çalışmama Arızası
Kombi Çalışmama Arızası Ataturk Haber
Bu içerik 266 kez okundu.

 

Günümüzde aktif olarak ısı sağlayıcısı olarak çalıştırılan kombiler ülkemizde kullanılmaya başlanılan doğalgaz sonrasında tüm yaşam alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. Kombilerin kullanımı diğer yakıt ile ısı sağlayan cihazlardan çok daha kolay olup daha az maliyet ile kullanıldığı için tercih edilmektedir. Kombilerin aralıklı süreçlerde arıza çıkartmaması için her yıl mutlaka tüm beyaz eşyalar gibi bakımlarının yapılması gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan kombilerin arıza çıkartmadığı görülebilir. Arıza çıkartmış olan bir kombi mutlaka izmir kombi servisi tarafından tamir edilmelidir. Aksi takdirde bazı kombi arızaları tehlikeli bir durumda oluşabilir. Bu tehlikeli kombi arızaları ise can ve mal kaybına tam da tamir aşamasında neden olabilmektedir. Kombi arızaları için İzmir merkez ve çevre ilçelerden kombi servisi olarak 0232 271 71 15 numaralı telefondan bize ulaşım sağlayabilirsiniz. Kombi bakım ve onarım yaptığımız gibi tüm beyaz eşyalarınızın bakım ve onarımı için de siz değerli hemşerilerimize destek veriyoruz. Kombi servisimize kombi bakımı ile birlikte yaptırmanız gereken bir başka işlem de kombilere bağlı olarak çalışan kalorifer peteklerinin temizliğidir. Kalorifer peteklerin temizliği de her yıl düzenli olarak Kombi servisi tarafından yapılmaktadır.

Kalorifer petek temizliğinin yapılmasının gerekliliğindeki maksat kombilerin çalışma sistemlerinde kalorifer peteklerine sıcak su sağlayarak ortamın ısınmasını sağlama sistemi bulunmaktadır. Bu sistemin tam da iyi bir şekilde işleyebilmesi için mutlaka kombiden kalorifer peteklerine verilen suyun kalorifer petekleri içinde dolaşım sağlaması gerekir. Kombiden kalorifer peteklerine geçiş sağlayan su eğer kalorifer peteklerinin iç kısımları kir ve toz ile dolmuş ise suyun dolaşım sağlaması mümkün değildir. Bu nedenden dolayı da kalorifer petekleri iyi bir şekilde ısı sağlayamazlar. Kalorifer petekleri her yıl düzenli bir şekilde temizletildiğinde kalorifer peteklerinin aktif bir şekilde çalıştığı gözlemlenerek yakıt tasarrufunun da yapıldığı gözlemlenebilir. Temizlenmiş olan kalorifer petekleri eskiye nazaran %30 civarında daha hızlı ve daha iyi ısı sağladığından dolayı her yapılan kalorifer petek temizliğinden sonra yakıt tasarrufu yapmak mümkündür. Yakıt tasarrufu yapmak ve daha iyi ısı sağlamak için her yıl kalorifer petek temizliği yaptırınız.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi