Site İçi Linkleme - Webmaster Forumu

Site İçi Linkleme - Webmaster Forumu
Site İçi Linkleme - Webmaster Forumu oguz
Bu içerik 402 kez okundu.

İnternet sitesinin SEO optimizasyonu için olmazsa olmazlardan birisi de site içi linklemelerdir. İnternet sitenizde yayınlayacağınız yazılarınızda sürekli olarak diğer yazılarınızdan alıntıları yapıp bunları linklemeniz daha fazla ziyaretçi ve tıklamaya neden olacaktır.

Web sitenizde yayınladığınız içeriklerde internet kullanıcılarının faydalanacağınız kalitede olmaları oldukça önemlidir. Sitenizde ne kadar çok içerik yayınlarsanız o kadar fazla kişiye ulaşmanıza neden olacaktır. Aynı zamanda yayınladığınız yazılarda diğer sayfalarınızda bulunan yazılarınızı linklemeniz gerekmektedir.

Google Botlarının Hızlı İndexlemesi

Site içi linklemelerin uygun tekniklerle kullanılması ile Google botlarının kısa süreler içerisinde yeni yayınladığınız yazılarınızı ve linklediğiniz diğer yazılarınızı indexlemesine yardımcı olursunuz. Yazı içerisinde kullandığınız linklemeleri Google botları yeni yazıymış gibi tekrar girip tarayacaktır. Bu şekilde tekrar indexlenmesini sağlamış olursunuz.

Linklenecek Sayfaları Gösteren Kelimeler

Yazınız içerisinde linkleyeceğiniz kelimelerin farklı şekilde kullanılmaları ve aşırıya kaçılmaması oldukça önemlidir. Örneğin “Araba Modelleri” sayfanıza yönlendirmek için linkleme yapacağınız kelimelerin “En ucuz araba modelleri” ya da “En çok satılan araba modelleri” gibi kelimelere yapılması site içi SEO optimizasyonu için oldukça önemlidir.

Yapacağınız linklemelerde kullandığınız kelimelerin aynı olması yaptığınız SEO çalışmalarını geriye götürecektir. Bu nedenle kullanılan kelimelerin farklı olmalarına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Sayfalar Arası Linkelemenin Kullanılma Süresi

Site içinde yayınlanan içeriklerinizde sürekli olarak en son yayınladığınız sayfalara linklemeler yapmanız diğer sayfaların da tıklamalarını arttıracaktır. Aynı zamanda yapacağınız bu işlem sayesinde diğer internet sayfalarınıza sürekli olarak yönlendirme yapacağınızdan linkleme çemberi oluşturmuş olacaksınız.

İnternet sitenizin SEO uyumu için kullanılacak olan en etkili yöntemlerden birisi de linklemelerdir. Ancak site içi linkleme yapabilmeniz için uygun yöntemlerin kullanılması ve fazla aşırıya kaçılmaması oldukça önemlidir. Yapacağınız işlemlerin internet sitenizin yapılan aramalarda üst sıralarda görünmesine yardımcı olması gerekir.

Daha fazlası için : Webmaster Forumu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi