Botoksla Saç Dökülmesi Tedavisi

Botoksla Saç Dökülmesi Tedavisi
Botoksla Saç Dökülmesi Tedavisi tufant
Bu içerik 181 kez okundu.

Saç dökülmelerinin birden çok sebebi olabilir. Kişiler de metabolik bir rahatsızlığın bulunup bulunmadığı güzel bir şekilde araştırılmalıdır. Polikistik over, demir eksikliği, hormonal düzensizlikler, kansız ve stres etkenleri de bunların başında gelmektedir. Günde ortalama olarak 50 ila 100 tel saçın dökülmesi normal olarak karşılanır, fakat bu miktarın artışı ve kafa derisinin belli olacak şekillerde saçların seyrekleşmesi tedavi gerektiren bir durum haline gelir. Botoksla saç dökülmesi tedavisi de dökülmede önemli olan iki ana sebebi ortadan kaldırmaktadır.

 

 Bunlardan ilki strese bağlı olan kafadaki damar çeperlerinin daralarak, saç köklerinin beslenememesi, diğeri ise saç dökülmesinin en önemli sorumlusu olan dihidrotestosteron hormonu olmaktadır. Botoksun uygulanmış olduğu bölgelerde kasların gevşetilerek, damarların kasılmaları engellenmektedir. Böylelikle kafa derisinde kan dolaşımı düzenli bir hale gelir ve oksijenlenme artar. Bu da saç köklerinin daha iyi beslenmesini sağlar.

 

 Botoks ile Saç Dökülmesi Tedavisi Hangi Tedaviler ile Kombine Edilebilir?

 

 Hastaların durumlarına ve saç dökülme nedenlerine göre botoks uygulamaları botoksla saç dökülmesi tedavisi de tek başına yeterli olabilir. Fakat saç dökülmelerinde uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan Saç mezoterapisi ve Saç GRP'si işlemleri de botoksla kombine edildiği zaman etkinliği 0 arttırmaktadır. Bu işlemde de ana etken, botoksun damarları genişleterek verilmiş olan etken maddelerin saç köklerine kadar yüksek oranlarda ulaşmasının sağlanmasıdır.

 

 Botoks ile Saç Dökülmesi Tedavisi Hangi Tedaviler ile Kombine Edilebilir?

 

 Hastaların durumlarına ve saç dökülme nedenlerine göre botoks uygulamaları botoksla saç dökülmesi tedavisi de tek başına yeterli olabilir. Fakat saç dökülmelerinde uygulanan ve başarılı sonuçlar alınan Saç mezoterapisi ve Saç GRP'si işlemleri de botoksla kombine edildiği zaman tedavinin etkinliğini 0 'e kadar arttırmaktadır. Yapılmış olan bu işlemde de ana etken, botoksun damarları genişleterek verilmiş olan etken maddelerin saç köklerine kadar yüksek oranlarda ulaşmasının sağlanmasıdır.

 

 Botoks ile Saç Dökülmesi Tedavisi Kimlere Uygulanır? Botoksla saç dökülmesi tedavisi kadın ve erkeklerde saç dökülmesi sorunu yaşayan herkese güvenli bir şekilde uygulanabilir. Uygulanacak olan tedavinin kişilere herhangi bir zararı olmaz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Ankara'da Aynı Yolda İki Kaza Meydana Geldi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi
Fatih Altaylı, Hakaret ve Küfür ettiği Polis Memurundan Özür Diledi